Za 12 lat asteroida może zniszczyć cały kontynent

Opublikowano: 03.07.2016 | Kategorie: Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 399

Astronomowie obliczyli drogę ogromnej asteroidy 1997 XF11, która wkrótce przeleci w pobliżu Ziemi w bezpiecznej odległości dwudziestu pięciu milionów kilometrów. Mierzy ona około dwóch i pół kilometra.

Na razie asteroida nie zagraża ziemskiej populacji, ale jej wydłużona orbita sugeruje, że wróci w ciągu 12 lat i wówczas, ze względu na przemieszczenie, spadnie na Ziemię, powodując globalną katastrofę i niszcząc znaczną część form życia, a może nawet cały kontynent.

W tej chwili nikt nie może powiedzieć z całą pewnością, czy asteroida przeleci bardzo blisko naszej planety, czy uderzy w nią z impetem. Wiadomo, że eksperci NASA są poważnie zaangażowani w badanie problemu i poszukiwanie sposobów zniszczenia lub zmiany kursu asteroidy, aby zapobiec kataklizmowi.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Wędrowny 03.07.2016 13:17

  Być może ta planetoida będzie ratunkiem dla gatunku ludzkiego… przed nim samym.

 2. SenZen 03.07.2016 19:11

  @up Dokłanie.. Świat zmierza w złą stronę, złymi środkami. Ratunek jest w drodze. Akcja antyhumanitarna 🙂

  Zdecydowana większość ludzi jest zbyt głupia by widzieć co się naprawdę dzieje. Lub widzą, ale co innego może robić dojna krowa, jeśli nie jeść i pozwalać się doić? I nie myśleć co się z mlekiem dzieje…
  Dodatkowo masa ogłupiana jest przez system (skomplikowane kłamstwa) w którym żyją – i koło się zamyka.
  A ci co widzą i rozumieją…. No co mają robić? Czekać na planetoidy chyba 😀

 3. adambiernacki 06.07.2016 00:57

  O koniec świata hehe ale fajniutko zrobię zapiekankę z tej okazji i czipsy z cukinii zaproszę znajomych…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.