Za 10 lat roboty zaczną zastępować nauczycieli?

Opublikowano: 15.09.2017 | Kategorie: Edukacja, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 759

Jak przewiduje wiodący pedagog w ramach rewolucji nauczania indywidualnego w ciągu najbliższych dziesięciu lat roboty zaczną zastępować nauczycieli w klasach.

Sir Anthony Seldon, wicekanclerz Uniwersytetu w Buckingham powiedział, że inteligentne maszyny, które przystosowują się do indywidualnych stylów uczenia, szybko uczynią tradycyjne nauczanie akademickie zbytecznym.

Były szef Wellington College powiedział, że programy obecnie rozwijane w Dolinie Krzemowej będą się uczyły odczytywać mózgi i wyraz twarzy uczniów, dostosowując metodę komunikacji do tego, co jest dla nich najlepsze.

Nowa era zautomatyzowanego nauczania zapowiada kres grupowania dzieci w ujęciu rocznym, ponieważ zindywidualizowana natura robotów pozwoli uczniom uczyć się nowego materiału w ich własnym tempie.

Na podstawie: Telegraph.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. MvS 15.09.2017 15:16

    Według programu, szanowne W. Według programu…

  2. Radek 15.09.2017 18:18

    A kiedy rodziców zastąpią roboty? W sumie po co nam rodzice? I dojdziemy do totalnego odczłowieczenia. Na szczęście jak Europa kompletnie zdziczeje, to są jeszcze inne kontynenty gdzie ludzie jako tako rozumieją coś więcej. Wiedzą, że nauka, to nie ładowanie informacji do głowy, a wychowywanie.

  3. maciek 16.09.2017 08:31

    Po co my? 🙂 Niech uczą robota.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.