Z kościoła skradziono mózg św. Jana Bosco

Opublikowano: 09.06.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 353

W Castelnuovo we Włoszech nieznani sprawcy ukradli fragmenty mózgu katolickiego księdza Jana Bosko.

Kapłan, który zmarł w 1888 roku, został uhonorowany za pomaganie biednym i upośledzonym dzieciom. Policja obawia się, że napastnicy mogą zażądać okupu za mózg lub szczątki zostaną wykorzystane w satanistycznych rytuałach.

Obecnie funkcjonariusze studiują nagrania monitoringu w celu ustalenia sprawców. Święty Jan Bosko urodził się w Castelnuovo 16 sierpnia 1815 roku. Najbardziej znany jest z założenia zgromadzenia salezjańskiego w Kościele Katolickim. Bosko zmarł w 1888 roku i został kanonizowany w 1934 roku. Jest patronem wszystkich szkół salezjańskich na całym świecie.

Agencja informacyjna ANSA podała, że abp Turynu Cesare Nosiglia zwrócił się do złodziei z prośbą o „natychmiastowy zwrot skradzionego mózgu bez żadnych warunków.”

„Jeśli wy ukradliście relikwie Jana Bosko, to nie znaczy, że możecie skraść go nam, czy wszystkim pielgrzymom” – powiedział z kolei ks. Ezio Orsini, rektor bazyliki w Castelnuovo.

Nie jest to pierwsza kradzież relikwii, odnotowana w włoskich świątyniach. Tak więc, w 2014 roku z małego kościoła w górach, znajdującego się na obrzeżach Rzymu, skradziono fiolkę z krwią Jana Pawła II. Ponadto z obiektu wyniesiono złoty krucyfiks oraz relikwiarz.

Autorstwo: tallinn
Źródło: InneMedium.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 10.06.2017 09:49

    No cóż widocznie biedak nie miał własnego mózgu..więc myślał że kawałek mózgu świętego przywróci mu rozum…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.