Z jednym dzieckiem pod górkę

Opublikowano: 22.03.2018 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 826

PSL zaproponowało zmiany w programie Rodzina 500 Plus. Chodzi o podwyższenie progów dochodowych, tak, by nie odbierano świadczenia osobom w trudnej sytuacji, które mają jedno dziecko, a nieznacznie przekroczą ustalone w 2015 r. progi.

Partia proponuje podniesienie progu dochodowego uprawniającego do świadczenia z 800 do 1050 złotych, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego — do 1575 złotych. Projekt ustawy trafił do Sejmu.

Propozycja ma ścisły związek z sytuacją z zeszłego tygodnia – okazało się, że do 350 tysięcy rodzin będzie zwracać budżetowi państwa 1,5 mld złotych. Środki będą musiały zostać zwrócone, ponieważ część rodzin przekroczyła w trakcie pobierania świadczenia progi dochodowe na pierwsze dziecko. Beneficjenci nie informowali urzędów o zmianie swojej sytuacji finansowej i przekroczeniu progu 800 zł na osobę w rodzinie. „Taki proceder dotyka najczęściej najbiedniejszych rodziców. Już dziś muszą się martwić, z czego zwrócić dług powstały przez bezduszne przepisy” — uważają ludowcy.

Władysław Kosiniak-Kamysz proponuje zwiększenie progu dochodowego na pierwsze dziecko z 800 zł do 1050 zł. „To połowa minimalnego wynagrodzenia za pracę” — zauważa prezes PSL. PSL domaga się, by kwoty określające próg dochodowy rosły tak, jak rośnie płaca minimalna.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. rumcajs 22.03.2018 11:24

  W Polsce prawie wszystkie przepisy sa konstruowane tak, aby zapewnic prace dla istniejacej bandy urzedasó, a jak sie da, to jeszcze ta liczbe darmozjadów powiekszyc.
  Przykłąd, zamiast kwoty, nalezałoby podac % , np minimalnego wynagrodzenia za prace, według Gus. Jesli Gus podaje te dane co kwartał, to weryfikacja tej podstawy powinna byc także kwartalana, po podaniu tych danych przez Gus. Proste, ale…. zbyt czytelne, co może skutkowac zwolnieniem jednej “pani kazi”…
  Nawet ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, jest pisana tak, aby ten interes kwitł sobie w najlepsze… Bo dany zwiazek musi byc wykazany, jako… zakazany…Zatem zanim trafi na liste “zakazanych, zabije kilkoro ludzi, i da niexle zarobic pewnej grupie cwaniaków…A może o to szło autorom tejże ustawy…

 2. polach 22.03.2018 19:10

  Przepisy powinny być proste i czytelne aby ktoś z podstawowym wykształceniem je rozumiał, wtedy będą wydajne i nie będą tworzyć patologi…
  A nie jak dziś że są sprzeczne same z sobą , do tego interpretowane zwykle na naszą niekorzyść, a właśnie banda cwaniaków z polsko języcznymi nazwiskami, zarabia na niedoli sporej części społeczeństwa.I mało że np konstytucja z 97 jest nielegalna, to jest dobrym przykładem, gdyż zawiera również sprzeczności(np; o narodowym banku polski)- meksyk.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.