Z jakich aplikacji korzystają terroryści?

Opublikowano: 28.02.2017 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Aplikacje szyfrujące dane zdobywają coraz większa popularność wśród użytkowników smartfonów. Dlaczego coraz więcej osób korzysta z nich?

Przede wszystkim jest to forma zabezpieczenia danych ważnych i szybkiej komunikacji. Należy jednak pamiętać, że z tych samych aplikacji korzystają terroryści, ich “tajność” z miesiąca na miesiąc będzie coraz bardziej wątpliwa.

Ataki terrorystyczne spowodowały wzmożoną współprace agencji wywiadowczych na poziomie międzynarodowym. Poszczególne wywiady wymieniają się informacjami, spotykają aby razem zmniejszyć ryzyko kolejnych ataków.

Jak wykazało śledztwo w sprawie zeszłorocznych ataków w Paryżu, terroryści komunikowali się ze sobą za pomocą popularnej aplikacji what’sup, część informacji jednak była przesyłana przez aplikację Wickr Me, która nie zapisuje danych. Przesyłane informacje znikają automatycznie z serwera zaraz po odczytaniu wiadomości. Dla śledczych wniosek był prosty. To co zostało zapisane, było formą przekazu i podpisu przez bojówkarzy ISIL działających na terenie Europy. Ważniejsze informacje, znikały w drugiej aplikacji. Rosnące zagrożenie atakami terrorystycznymi pokazuje, że nie jesteśmy w stanie kontrolować przepływu informacji jaki ma miejsce. Dlatego możemy się spodziewać utrudnienia w dostępie do aplikacji.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o