Z gazu ziemnego powstaje pasza dla zwierząt

Opublikowano: 13.11.2016 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Tej jesieni powstała pierwsza fabryka do produkcji paszy dla zwierząt z gazu ziemnego. Idąc dalej tym tokiem myślenia, kotlety z mięsa świń, żywiących się takim pożywieniem, pochodzą od metanu.

W przyszłości na naszych stołach mogą pojawić się potrawy z gazu ziemnego oraz ropy naftowej. Progresywni rolnicy wprowadzają do diety swoich zwierząt pasze wykonane z gazu ziemnego. Firma biotechnologiczna Calysta z Kalifornii zamierza uruchomić swoją pierwszą fabrykę, gdzie specjalne mikroorganizmy przetwarzają metan w odżywcze białka dla zwierząt hodowlanych, takich jak na przykład świnie.

We wrześniu firma uruchomiła produkcję, której produktem końcowym jest pokarm dla ryb, a w Wielkiej Brytanii otrzymano pierwszy pokarm dla ryb stworzony z metanu już w październiku. Twórcy pomysłu w swoim rozwiązaniu dopatrują się pozytywnego aspektu, wraz z rozwojem produkcji pasz z metanu, nie będzie konieczne zasiewanie pól uprawnych i dzika przyroda odzyska swoją przestrzeń.

Z drugiej strony, wydobycie i produkcja zasobów węglowodorowych może zaszkodzić planecie, zwiększając emisję dwutlenku węgla. Eksperci rozważają już możliwość pozyskiwania z metanu pokarmów białkowych dla marsjańskiej kolonii.

Autorstwo: Scarlet
Zdjęcie: Hans (CC0)
Na podstawie: Earth-Chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

potem kwik, że trzęsienia ziemi, sinkholes, wybuchy wulkanów, CO2…

Balcer
Użytkownik
Balcer

Kolejny argument, by jeść dziczyznę (ryby poławiane) i produkty bezpośrednio od gaździny z placu targowego.