Z gazu ziemnego powstaje pasza dla zwierząt

Opublikowano: 13.11.2016 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 296

Tej jesieni powstała pierwsza fabryka do produkcji paszy dla zwierząt z gazu ziemnego. Idąc dalej tym tokiem myślenia, kotlety z mięsa świń, żywiących się takim pożywieniem, pochodzą od metanu.

W przyszłości na naszych stołach mogą pojawić się potrawy z gazu ziemnego oraz ropy naftowej. Progresywni rolnicy wprowadzają do diety swoich zwierząt pasze wykonane z gazu ziemnego. Firma biotechnologiczna Calysta z Kalifornii zamierza uruchomić swoją pierwszą fabrykę, gdzie specjalne mikroorganizmy przetwarzają metan w odżywcze białka dla zwierząt hodowlanych, takich jak na przykład świnie.

We wrześniu firma uruchomiła produkcję, której produktem końcowym jest pokarm dla ryb, a w Wielkiej Brytanii otrzymano pierwszy pokarm dla ryb stworzony z metanu już w październiku. Twórcy pomysłu w swoim rozwiązaniu dopatrują się pozytywnego aspektu, wraz z rozwojem produkcji pasz z metanu, nie będzie konieczne zasiewanie pól uprawnych i dzika przyroda odzyska swoją przestrzeń.

Z drugiej strony, wydobycie i produkcja zasobów węglowodorowych może zaszkodzić planecie, zwiększając emisję dwutlenku węgla. Eksperci rozważają już możliwość pozyskiwania z metanu pokarmów białkowych dla marsjańskiej kolonii.

Autorstwo: Scarlet
Zdjęcie: Hans (CC0)
Na podstawie: Earth-Chronicles.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

potem kwik, że trzęsienia ziemi, sinkholes, wybuchy wulkanów, CO2…

Balcer
Użytkownik
Balcer

Kolejny argument, by jeść dziczyznę (ryby poławiane) i produkty bezpośrednio od gaździny z placu targowego.