YouTube wstawi reklamy do wszystkich filmów

Opublikowano: 26.05.2021 | Kategorie: Media, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1391

Portal „YouTube” ogłosił zmianę warunków korzystania z usługi, w tym rozpoczęcie wyświetlania reklam na platformie wideo we wszystkich treściach audiowizualnych. Jednak zyski nie będą dzielone z twórcami amatorami i młodymi filmowcami.

W oświadczeniu przesłanym użytkownikom firma wyjaśniła: „YouTube ma prawo do generowania dochodu ze wszystkich treści na platformie, a reklamy mogą pojawiać się w filmach na kanałach, które nie są częścią programu partnerskiego YouTube”.

Uniemożliwi to małym twórcom treści lub tym, którzy nie są częścią programu partnerskiego, czyli kanałom, które nie spełniają liczby wyświetleń i innych wymagań, zarabiać na reklamach w swoich filmach.

Należy zauważyć, że w wielu przypadkach obecność reklam może ograniczyć możliwości rozwoju tych twórców, ponieważ użytkownicy zrezygnują ze swojego zaangażowania w tworzenie treści.

W listopadzie 2020 roku platforma wideo dokonała podobnych zmian w USA. Firma wyjaśniła, że nie powinni wpływać na sposób korzystania z usługi przez użytkowników. W pozostałej części świata zmiany te wejdą w życie 1 czerwca 2021 r.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Murphy 26.05.2021 13:18

  No ciekawe czy to będą reklamy wkomponowane w materiał wideo, czy tak jak dotychczas widoczne tylko jak się ogląda przez przeglądarkę stron internetowych?

 2. zxcv 27.05.2021 00:03

  Zwyczajnie ograniczę korzystanie z YT. A za jakiś czas na pewno pojawią się jakieś alternatywne miejsca. Z drugiej strony dzięki temu możliwe, że ludzie ograniczą swój czas marnowany w internecie na kansumpję kiepskich treści i bardziej skupią się na realnym życiu i rozwijaniu go. Dlatego wbrew pozorom to może być dobra wiadomość.

 3. Admin WM 27.05.2021 08:29

  @zxcv
  Już istnieje wiele lepszych alternatyw. Jest ich ogromna ilość – w Polsce największą jest CDA (ale oni mają na początku reklamy, choć nie w każdym filmie, ale potem nimi nie zamęczają w trakcie oglądania wideo – pozwalają za to importować filmy z YouTube). Problemem jest pozycja YouTube w świadomości użytkowników. Oto lista alternatyw:

  1. Archive.org (NIEDOCENIANY PORTAL) – mają coś, czego nie ma nikt inny, a przydaje się np. portalom internetowym – oprócz kodu iframe udostępniają link mp4 pozwalający osadzić film na stronie bez logotypów, linków i różnych dodatków. Od ponad 10 lat niczego mi nie skasowali i nie zablokowali, a awarie są rzadkie. Same pliki można podmieniać (wystarczy skasować stary i wgrać nowy z tą samą nazwą pliku). Jedyny problem, jak skasować folder z plikami (same pliki się da, ale nie da się folderu).

  2. https://www.bitchute.com/

  3. https://d.tube/

  4. https://rumble.com/

  5. https://vimeo.com/watch

  6. https://cda.pl/ (polski serwis, można wgrywać anonimowo – bez posiadania konta, ale usuwają pliki łamiące prawa autorskie po zgłoszeniach – nie trzeba wgrywać plików, wystarczy podać np. adres wideo swojego filmu z YouTube i wideo pojawi się po konwersji)

  7. https://utreon.com/

  8. https://www.dailymotion.com/

  9. https://www.veoh.com/

  10. https://flickr.com/ (tak, nie tylko można wgrywać zdjęcia, ale również filmy)

  11. https://3speak.tv/

  12. https://vidcommons.org/ (język polski)

  13. https://joinpeertube.org/

  14. https://bittube.tv/

  15. https://www.openwire.tv/ (polski serwis)

  A to tylko wierzchołek góry lodowej konkurencji YouTube’a. Problemem jest ich popularność, czyli jak skoncentrować dużą liczbę publikujących użytkowników z Polski, by odnaleźli się łatwo w jednym miejscu, a nie w innych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.