“YouTube” może zlikwidować przycisk „nie lubię”

Opublikowano: 06.02.2019 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1178

“You Tube” to popularny na całym świecie serwis internetowy, z którego korzystamy praktycznie każdego dnia. Platforma ta różni się od “Facebooka” tym, że danym materiałom filmowym możemy dać łapkę w dół. Jednak łączy je stopniowe wprowadzanie cenzury wobec użytkowników, dzięki którym serwis zyskał dzisiejszą popularność i stał się ważnym mediów.

Twórcy serwisu “You Tube” uważają, że należy coś zrobić z nienawistnikami, którzy masowo dają negatywne oceny. Tom Leung, dyrektor ds. zarządzania projektami, powiedział o możliwości wprowadzenia specjalnych rozwiązań, a jednym z nich jest nawet likwidacja przycisku „nie lubię”.

Wydawałoby się, że serwisy tego typu są tworzone dla ludzi, którzy mają pełne prawo ocenić, co im się podoba, a co im się nie podoba. W tym właśnie celu, platforma YouTube dała możliwość komentowania i dodawania plusów lub minusów.

Z biegiem czasu użytkownicy zaczęli jednak zwracać uwagę, że “You Tube”, jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie, stopniowo wprowadza cenzurę i usuwa krytyczne wypowiedzi oraz te, które określane są jako mowa nienawiści. Teraz pojawia się nawet propozycja likwidacji przycisku „nie lubię”, który zdaniem twórców jest nadużywany.

Tom Leung powiadomił, że oprócz radykalnego rozwiązania, jakim jest usunięcie przycisku „nie lubię”, “You Tube” może też wprowadzić tzw. miękką cenzurę. Będzie ona polegała na tym, że użytkownicy serwisu zobaczą tylko liczbę plusów lub w ogóle nie będą mogli oceniać materiałów wideo. Inne proponowane rozwiązanie zakłada, aby użytkownicy musieli wyjaśnić, dlaczego nie podoba im się dany materiał.

W chwili obecnej wiemy tylko tyle, że serwis będzie „eksperymentował”. “You Tube” tłumaczy to tym, że minusy uderzają w twórców i zniechęcają ich do dalszej pracy. Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Warto dodać, że pomysł o cenzurze pojawia się niemal miesiąc po tym, jak materiał “YouTube Rewind” podsumowujący 2018 rok, który stworzyli właściciele serwisu, szybko stał się najbardziej nielubianym filmem. Wkrótce może się okazać, że dodawanie negatywnych komentarzy i minusów stanie się jak mowa nienawiści, czyli będzie po prostu zakazane. I pomyśleć, że “You Tube” chce walczyć o wolny internet w Unii Europejskiej.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o