YouTube usunie treści podważające sens szczepień

Opublikowano: 30.09.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1379

YouTube zamierza blokować i usuwać wszelkie treści rozpowszechniające informacje o szczepionkach przeciwko COVID-19 i innym chorobom, takim jak odra, żółtaczka czy ospa wietrzna, które platforma uzna arbitralnie za „nieprawdziwe”.

Należąca do Google firma poinformowała w środowym poście na blogu, że wszelkie treści, które „fałszywie twierdzą, że zatwierdzone szczepionki są niebezpieczne i powodują chroniczne skutki zdrowotne”, zostaną usunięte. „Obejmuje to treści, które fałszywie mówią, że zatwierdzone szczepionki powodują autyzm, raka lub niepłodność lub że substancje w szczepionkach mogą śledzić tych, którzy je otrzymują”.

Od 2020 r. Google twierdzi, że usunął 130 000 filmów za naruszenie zasad firmy dotyczących szczepień przeciw COVID-19 i twierdzi, że nasila te wysiłki. „Rozszerzamy nasze zasady dotyczące dezinformacji medycznej na YouTube o nowe wytyczne dotyczące obecnie podawanych szczepionek, które zostały zatwierdzone i potwierdzone jako bezpieczne i skuteczne przez lokalne organy ds. zdrowia i WHO” – powiedziała firma.

Firma usunie pojedyncze filmy od niektórych użytkowników i – jak po raz pierwszy donosi „Washington Post” – posunie się nawet do całkowitego usunięcia kont seryjnych rozsiewaczy dezinformacji, w tym Josepha Mercoli, amerykańskiego lekarza, który miał ponad pół miliona subskrybentów oraz Robert F. Kennedy Jr., syn byłego kandydata na prezydenta, który był głośnym krytykiem szczepionek na długo przed pandemią.

Ruch ten pojawia się, gdy YouTube i inni giganci technologiczni, tacy jak Facebook i Twitter, zostali skrytykowani (przez tzw. Wielką Farmację – przypis WM) za to, że nie robią wystarczająco dużo, aby powstrzymać rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat zdrowia na swoich stronach.

Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Admin WM 30.09.2021 11:58

  Jak to ktoś powiedział? „Najpierw cię ignorują, potem wyśmiewają, potem walczą z Tobą a na koniec przegrywają”.

 2. aakk4488 30.09.2021 21:12

  Czy ja już tego gdzieś nie widziałem ?? Aha już wiem ! To radziecko-amerykańscy żydo-masoni tak robią że jak coś im nie pasuje to się to usuwa…. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

 3. Jack Ravenno 30.09.2021 23:08

  Wiemy kto to powiedział ponieważ poznał to z autopsji 🙂

 4. Fenix 01.10.2021 09:21

  Może zwyczajnie przyjąć to, że 1 szczepionka może wytworzyć odporność na zachorowanie . A szpryca kowidowa – grypowa i ciąg PRZYPOMINAJĄCY w sezonie, nie wytwarza przeciwciał leczniczych a chorobowe, jest współautorem mutacji z którymi walczy organizm. Nie ma możliwości wyzbycia się wirusów na świecie , i z organizmów . Gdy można lekami niwelować skutki niepożądane ,namnożonych chorobotwórczych wirusów w organizmie. Nie chodzi o to by dozgonnie ( leczyć) i przyjmować szprycę, czy szprycować ozdrowieńców ? Leczymy chorych by wyleczyć!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.