„YouTube” może być w Rosji całkowicie zablokowany

Opublikowano: 21.05.2020 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 360

Firma Ontarget, która opracowuje testy do oceny personelu, złożyła do Moskiewskiego Sądu Miejskiego pozew ws. zablokowania kanału „YouTube” w Rosji – pisze gazeta Kommiersant.

Jak powiedziała dyrektor generalna Swietłana Simonienko, na niektórych kanałach serwisu opublikowano wideo, gdzie występujące w nich osoby uczą, jak oszukać przyszłych pracodawców i proponują przejście testów za kandydatów, również tych opracowanych przez Ontarget. Jak dodała, firma zamierza doprowadzić do całkowitej blokady kanału, ponieważ przypadki naruszeń powtarzają się.

Jak podkreślono, YouTube należy do korporacji Google, przeciw której Ontarget wygrała już jedną sprawę, dotyczącą tego typu treści. Tym sposobem zgodnie z ustawodawstwem kraju serwisowi grozi blokada na terytorium Rosji. Pozew zostanie rozpatrzony 5 czerwca.

Problemem dla Moskiewskiego Sądu Miejskiego może stać się jedna z norm ustawy „O informacji”, która de facto zobowiązuje go do zablokowania całego portalu, a nie tylko naruszających prawo treści, podkreślają eksperci. Jednocześnie sąd może uznać żądania firmy za nadużycie, ale nie może zastąpić wniosku o zablokowanie całego kanału zakazem dostępu tylko do niektórych wideo.

W grudniu 2019 roku informowano już o zagrożeniu wiecznej blokady serwisów „YouTube” i „Yandex”. Wideo w Rosji z powodu naruszenia ustawodawstwa antypirackiego kraju.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.