Xi Jinping może być dożywotnio prezydentem

Opublikowano: 11.03.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 800

Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych (OZPL) zatwierdziło w niedzielę nowelizację konstytucji, która likwiduje limit kadencji dla prezydenta.

Nowelizacja zakłada usunięcie z chińskiej konstytucji zapisu mówiącego, że prezydent i wiceprezydenci Chin „nie będą służyć dłużej niż przez dwie kadencje z rzędu”.

Taka zmiana umożliwia Xi Jinpingowi pozostanie na stanowisku prezydenta Chin bezterminowo po zakończeniu jego drugiej pięcioletniej kadencji — formalnie rozpocznie się po zakończeniu zebrania chińskiego parlamentu.

Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych (OZPL) niemal jednogłośnie przyjęło projekt zmian Komunistycznej Partii Chin (KPCh). Przeciwko zagłosowało jedynie dwoje spośród 2964 obecnych na sali deputowanych, a troje wstrzymało się od głosu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.