Wytnijcie krzewy, żeby defilada dobrze wyglądała!

Opublikowano: 09.07.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 455

Ministerstwo Obrony Narodowej wychodzi z założenia, że efektowna defilada warta jest każdej ceny. W tym roku od Katowic, gdzie odbędą się uroczystości w dniu Wojska Polskiego z udziałem prezydenta Dudy, zażądano wycięcia krzewów, wyrzucenia kwietników i demontażu ekranów akustycznych.

Listę życzeń resortu opisał portal Katowice24.info. Okazuje się, że ich spełnienie wymagałoby dokonania dość poważnych i niekoniecznie korzystnych zmian w centrum miasta. MON nie spodobał się wygląd Alei Walentego Roździeńskiego, którą ma przejechać sprzęt wojskowy i gdzie stanie trybuna honorowa. Przedstawiciele resortu zażądali, by na tę jednorazową okazję zdemontować ekrany akustyczne rozdzielające jezdnie.

„To absurd. Przecież te ekrany porośnięte są zielenią, która powoli, ale skutecznie zaczyna je zasłaniać. Poza tym taki demontaż, a potem ponowny montaż oznaczałby duży wydatek” – anonimowo komentuje dla katowickiego portalu osoba, które dobrze zna kulisy przygotować do defilady. Zielone pnącza, które porastają ekrany, rosną pod staranną opieką miasta od dziesięciu lat.

Zieleń miałaby zostać zniszczona nie tylko podczas demontażu ekranów, ale i przy ustawianiu trybuny dla najważniejszych gości. Przedstawiciele MON oczekiwali, by wycięto wszystkie krzewy w jej sąsiedztwie.

Jeszcze niedawno podczas fali upałów internet zalewały obrazki i komentarze na temat znaczenia zieleni w przestrzeni miejskiej, gdy rosną temperatury, a i ilość spalin nie maleje. MON zignorował jednak te kwestie; żądając usuwania zieleni twierdził, że w przeciwnym razie defilada… źle wypadnie w telewizji.

Miasto ostatecznie wysłało do Garnizonu Bytom odmowę w kluczowych sprawach. Ekrany akustyczne razem z zielenią zostaną, krzewy zostaną „tylko” przycięte do wysokości 80 cm. Ofiarą defilady padną jedynie latarnie we wskazanych miejscach. To na szczęście strata odwracalna.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Zdjęcie: Grzegorz (olo81)
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.