Wyszedł z Guantanamo by rekrutować dla ISIL

Opublikowano: 05.06.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 614

Były więzień Guantanamo, Sabir Mahfouz Lahmar, jest jedną z sześciu aresztowanych w Bordeaux osób należących do rekrutacyjnej siatki ISIL.

Lahmar (48) został zwolniony z amerykańskiego więzienia na Kubie w 2009 r., za rządów Baracka Obamy. Był on jednym z sześciu Algierczyków zatrzymanych w Bośni w 2001 r. z powodu podejrzeń o planowanie zamachu na amerykańską ambasadę w Sarajewie.

Departament Sprawiedliwości wycofał oskarżenia, ale mężczyźni byli przetrzymywani w Guantanamo przez lata. Były Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zgodził się przyjąć Lahmara w kwietniu 2009 r. i mężczyzna przeniósł się do Bordeaux.

W 2015 r. prezydent Obama stwierdził, że spośród zwalnianych z Guantanamo „jedynie garstka” powraca do terroryzmu. Jednak dostępne dane mówią, że ze zwolnionych 653 osób, 196 zostało na powrót terrorystami lub podejrzanymi o terroryzm.

Na przykład inny z byłych więźniów Guantanamo, Ibrahim Qosi, jest obecnie liderem Al-Kaidy w Jemenie. W więzieniu pozostaje nadal 41 osadzonych.

Autorstwo: MO/PJ
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rumcajs 05.06.2017 17:35

    Być może ci ludzie poprzednio nic wspólnego z alkaida, czy innymi ugrupowaniami nie mieli. Zas bezprawne przetrzymywanie ich przez usa, tortury, i upokorzenia wyzwoliły w nich chęc odwetu i zemsty. Nie mogąc siegnąc samych “szatanów” atakuja europe, bo jest w zasiegu, i poniekąd współwinna ich niedoli, swoja dwulicowoscia polityków, i posrednio społeczeństw, tolerujacych bezprawie usa na swiecie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.