Wysypisko w płomieniach

Opublikowano: 03.06.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 365

W Ostrowie Wielkopolskim trwa gaszenie pożaru na wysypisku odpadów wielkogabarytowych. Płoną między innymi meble, opony i elektronika. W wyniku pożaru nikt nie został ranny. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane.

Pożar został już opanowany przez Państwową Straż Pożarną, ale jego dogaszanie potrwa jeszcze kilkanaście godzin. Na miejscu pracuje kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. W tym obecny jest komendant powiatowy w Ostrowie Wielkopolskim oraz grupa oficerów z wielkopolskiej straży.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 7.00 rano. Wstępnie oceniając pożar objął powierzchnię nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych. Ewakuacja mieszkańców z okolicznych budynków nie była konieczna.

https://www.youtube.com/watch?v=37GyVqt6dfw

Według Krzysztofa Nowackiego z ostrowskiej straży, pożar nie zagraża mieszkańcom miasta, ale spalanie odpadów wielkogabarytowych powoduje olbrzymie zadymienie. Dym jest widoczny z wielu kilometrów i jest, niestety, toksyczny. Urzędnicy zalecają, by dzieci i osoby starsze nie wychodziły na dwór.

Ulica Staroprzygodzka w Ostrowie Wielkopolskim jest cały czas nieprzejezdna. Przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze znane.

„Na miejscu pracuje miejski zespół zarządzania kryzysowego powołany przez Beatę Klimek, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Jednocześnie trwają działania zmierzające do wyjaśnienia okoliczności powstania pożaru” – poinformował Artur Kołaciński z Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. donkey 03.06.2019 15:20

    Sezon na pożary wysypisk uważam oficjalnie za rozpoczęty!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.