Wystawił bin Ladena, a teraz głoduje

Opublikowano: 02.12.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 379

Lekarz z Pakistanu, Shakil Afridi, który przez kilka lat współpracował z CIA i pomógł Amerykanom zlokalizować miejsce pobytu Osamy bin Ladena, prowadzi strajk głodowy w pakistańskim więzieniu – informuje portal RMF24.pl. W maju tego roku skazano go na 33 lata więzienia za zdradę stanu – oficjalnie było nią wspierania islamskiej organizacji Lashkar-e-Islam. Jednak według komentatorów, jest to kara za współpracę z amerykańskim wywiadem.

Shakil Afridi w więzieniu w Peszawarze nie może przyjmować rodziny ani prawników, zakazano mu korzystania z telefonu. Właśnie w proteście przeciwko takim warunkom zdecydował się na rozpoczęcie głodówki. Udało mu się jednak przekupić kilku strażników i użył ich telefonów komórkowych do skontaktowania się z dziennikarzami, rodziną i przyjaciółmi. W ten sposób zawiadomił świat o swojej sytuacji. Przekupionych funkcjonariuszy więziennych zawieszono w wykonywaniu czynności służbowych.

Na razie nie ma sygnałów, by władze USA miały ująć się za człowiekiem, który pomógł zamordować Osamę bin Ladena.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 02.12.2012 12:36

    Zdrajcy tak kończą… Ale może wujek Obama go uratuje… tylko po co? Żeby wyszło na jaw kłamstwo z Bin Ladenem?

  2. INVESTOR 02.12.2012 23:33

    Syria i Arabia Saudyjska. Nic tylko same ropociągi i gaz. Ciekawe kiedy u nas będą ścigać za niepasteryzowane mleko od krowy bo w U.S.S.A to normalne. Odpowiedzi znają tylko Goldman Sachs i BIS. I żadna misja “pokojowa” nie pomoże gdy miesza się w szambie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.