Wystarczy nam Ukraińców!

Opublikowano: 16.10.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 496

Warszawa nie będzie przyjmować uchodźców w ramach nowego programu przesiedlenia w Unii Europejskiej – informuje agencja PAP powołując się na ministra Mariusza Błaszczaka.

“Nie będziemy deklarować przyjęcia (uchodźców – red.), dlatego że my już przyjęliśmy Ukraińców, którzy są w Polsce. Dla nas priorytetem, najważniejszym zadaniem jest bezpieczeństwo. Takimi umotywowanymi ideologicznie koncepcjami, typu relokacja, przesiedlenie, nie będę narażał Polski i Polaków na zagrożenia” – powiedział polityk.

Minister dodał, że przesiedlenie nie jest efektywnym mechanizmem. Doprowadzi ono wyłącznie do większej fali uchodźсów zmierzających do Europy, już nie tysięcy, ale milionów ludzi.

Błaszczak zauważył, że w Polsce jest ponad milion Ukraińców, których większość to migranci zarobkowi, a częściowo migranci, którzy zdecydowali się na wyjazd po wybuchu wojny w Donbasie. W odróżnieniu od muzułmanów, Ukraińcy bardzo dobrze integrują się w Polsce.

Zdaniem ministra, przesiedlenie uchodźców nie stanie się efektywnym mechanizmem, a tylko sprowokuje nowe fale migracyjne z Azji i Afryki do Europu i “spowoduje zagrożenie dla Polski i Polaków”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. donkey 16.10.2017 11:43

  O milionie ukrainców mówiło się… 3 lata temu. Teraz jest ich 2,5 – 3 milionów.

 2. Stanlley 16.10.2017 15:16

  Na wiosnę ekipa która montowała mi bramę – Ukraińcy… Polak przyjechał by zamontować automat i dostroić ten w garażu…. teraz kostkę układa ekipa Ukraińców…. a formalnie wynajmowałem polskie firmy… Na osiedlu u brata ciotecznego już paręnaście aut na ukraińskich blachach… wszystko to niespełna 30km od warszawy….

 3. janpol 16.10.2017 16:40

  Z integracja Ukraińców i Łemków w Polsce bym nie przesadzał. Znam całe miejscowości lub części miejscowości gdzie do dziś żyją te społeczności i zachowują swoja odrębność nawet po przesiedleniu na “ziemie wyzyskane” i wymieszaniu z ludnością polską.

 4. maciek 16.10.2017 18:45

  @janpol

  Łemkowie są autokefaliczni i stąd mogą wyglądać na odrębność. Z Polakami ateistami integrują się bardzo dobrze, a z Polakami katolikami jeszcze lepiej. Jeżeli wolisz się integrować z Islamem to jedź do Francji albo Niemiec.

 5. janpol 16.10.2017 23:02

  @maciek 16.10.2017 18:45 O masz! A co to oznacza?
  Łemkowie przez kilka wieków należeli do unitów a w 20 latach XXw. ok. połowa (Łemków mieszkających w II RP, przeważnie na terenie ziemi przemyskiej) przeszła na prawosławie w proteście, przeciw temu, że niektórzy księża uniccy chcieli ich ukrainizować. No a cerkiew polska jest autokefaliczna. Ale co to ma wspólnego z kulturą i językiem Łemków? No oczywiście oprócz tego, że uparci Łemkowie (zresztą jak wszyscy górale) nie chcieli zostać Ukraińcami.

 6. maciek 21.10.2017 10:06

  @janpol

  …właśnie na tym, że dziś ich odrębność kulturowa jest postrzegana jako nieintegralna tylko w obszarze kultu religijnego. Ich folklor tak samo się wpisuje w pejzaż Polski jak folklor innych górali i niziołków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.