Wyspy Owcze zakazują promowania gender w futbolu

Opublikowano: 24.04.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 626

Czerwoną kartką mają być karani przez sędziów piłkarze, którzy podczas rozgrywek na Wyspach Owczych będą manifestować swoją solidarność z ruchami mniejszości seksualnych. Władze tamtejszej federacji uznały podobne gesty za polityczną manifestację, co miało być podyktowane niechęcią samych mieszkańców do tęczowych symboli.

Farerski Związek Piłki Nożnej (FSF) postanowił zobowiązać sędziów do automatycznego karania zawodników, trenerów i innych uczestników oficjalnych spotkań, jeśli będą oni w ich trakcie manifestować poglądy związane z ruchem LGBTQWERTY. Tym samym zakazane będzie głównie zakładanie tęczowych elementów do piłkarskich strojów, a zwłaszcza opasek kapitańskich.

Decyzję o wprowadzeniu nowych regulacji FSF uzasadnia chęcią oddzielenia piłki nożnej od kwestii politycznych. Wiadomo jednocześnie o niechęci mieszkańców Wysp Owczych do postulatów mniejszości seksualnych, choć przed czterema laty rząd zdecydował się na zalegalizowanie „małżeństw” homoseksualnych.

Niektóre farerskie kluby skrytykowały już decyzję federacji, wyrażając swoją solidarność ze środowiskami zboczeńców. Havnar Bóltfelag czy B36 Tórshavn twierdzą chociażby, że w grę wchodzą nie kwestie polityczne, ale „walka z dyskryminacją dotycząca praw człowieka”.

Na podstawie: Visir.is, Sport.tvp.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cami
Użytkownik
Cami

zaraz z Fify/Uefy wyleca? hahah
“dyskryminacja praw czlowieka” hmmm?
czlowiek to czlowiek a nie:
czarny, zyd, muslim, ukr, lgbetek, skrobankowa, itp.
to my ich dyskryminujemy praca i placa, czy jednak ich intelekt i jakosc jej wykonania?