Wyślemy kosmitom wiadomość o zmianach klimatu na Ziemi

Opublikowano: 01.05.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 863

Już 5 października bieżącego roku zostanie wyemitowany komunikat radiowy w kierunku układu planetarnego TRAPPIST-1, informujący ewentualne pozaziemskie cywilizacje o katastrofalnych zmianach klimatu na Ziemi.

Wiadomość ta zostanie napisana przez grupę ekspertów METI International, składającą się z socjologów, historyków, antropologów i artystów, którzy są przekonani, że ludzkość może skorzystać na kontakcie z innymi cywilizacjami, a także, że trzeba nie tylko czekać na obce wiadomości wysłane do Ziemian, ale także aktywnie wysyłać je do nich.

Mówimy o tzw. koncepcji METI – Messaging to Extra-Terrestrial Intelligence, zaproponowanej przez nieżyjącego już rosyjskiego radioastronoma Aleksandra Zajcewa i różniącej się od tradycyjnego SETI tym, że w tym przypadku Ziemianie są zapraszani do podejmowania aktywnych prób kontaktu z inteligentnymi istotami na zewnątrz. Układ Słoneczny tak często, jak to możliwe, aby z kolei mieć szansę na otrzymywanie podobnych międzygwiezdnych komunikatów adresowanych do nich.

Październikowa wiadomość, zbiegająca się w czasie z rocznicą wystrzelenia w kosmos pierwszego sztucznego satelity Ziemi – sowieckiego Sputnika-1 – ma zostać wysłana ze stacji naziemnej Gunhilly Satellite, znajdującej się w brytyjskim hrabstwie Kornwalia. „Wszyscy obcy, którzy otrzymają naszą wiadomość, nie będą zaskoczeni, gdy usłyszą o naszym kryzysie klimatycznym” – powiedział Douglas Vakoch, prezes METI International. „Mieli dziesięciolecia, aby z daleka obserwować naszą sytuację”. Komunikacja ma zacząć się od przekazania uniwersalnej wiedzy naukowej – na przykład układu okresowego pierwiastków Mendelejewa.

System TRAPPIST-1 znajduje się w odległości 39 lat świetlnych od Ziemi, więc odpowiedź stamtąd, jeśli nadejdzie, powinna poczekać co najmniej 78 lat. Możliwe jednak, że technologicznie zaawansowane życie pozaziemskie, które żyje w tym systemie, będzie znacznie bardziej zaawansowane niż ludzkość i będzie w stanie udzielić rozsądnych rad, jak walczyć z globalnym ociepleniem.

Dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się również o kolejnej kampanii mającej na celu wysłanie wiadomości do pozaziemskich cywilizacji, zatytułowanej Beacon in the Galaxy – BITG – „Galactic Beacon”, która jest zaktualizowaną wersją słynnej wiadomości przesłanej 16 listopada 1974 roku przez Arecibo, nieistniejące już obserwatorium radiowe w Portoryko, w kierunku gromady kulistej M13, znajdującej się w odległości 25 tysięcy lat świetlnych od Ziemi w konstelacji Herkulesa. Ma być wysłana z chińskiego radioteleskopu FAST.

Źródło: InneMedium.pl

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.