Wysłali listę sympatyków Konwoju Wolności nawet do Chin

Opublikowano: 23.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1260

Federalna czarna lista ponad 200 firm przewozowych, które zatrudniały osoby wspierające Konwój Wolności, została wysłana e-mailem z departamentu federalnego do kanadyjskich funkcjonariuszy wielu zagranicznych banków, z których jeden miał siedzibę w Pekinie.

Jak donosi „Blacklock’s Reporter”, w odpowiedzi na pytanie konserwatywnego posła Arnolda Viersena, Departament Bezpieczeństwa Publicznego napisał w oświadczeniu ministerstwa złożonym w Izbie Gmin, że biuro minister finansów Chrystii Freeland rozesłało do RCMP czarną listę zawierającą 201 firm przewozowych.

RCMP nie nałożył żadnych ograniczeń na dystrybucję czarnej listy, a zapisy pokazują, że została ona rozesłana do kanadyjskich funkcjonariuszy niektórych banków z siedzibą w innych krajach, takich jak Bank of China, State Bank of India i Citibank of New York.

RCMP stwierdziła w oświadczeniu, że lista firm znajdujących się na czarnej liście była udostępniana tylko „podmiotom wymienionym zgodnie z rozporządzeniem w sprawie nadzwyczajnych środków gospodarczych” i że „żadne informacje nie były udostępniane podmiotom pozarządowym”. Wśród 201 firm znajdujących się na czarnej liście 198 było kanadyjskich, a pozostałe 3 były zarejestrowane w USA.

Banki na liście dystrybucyjnej to BNP Paribas z siedzibą we Francji, Habib Bank z Pakistanu, Hana Financial Group z siedzibą w Korei Południowej, ICICI Bank Limited z Indii, Mizuho Financial Group z Japonii oraz Wells Fargo & Company z siedzibą w San Francisco. RCMP rozesłał również czarną listę do firm zajmujących się bankowością internetową i inwestycjami, takich jak Questrade i WealthSimple Inc., które mają siedziby w Toronto. Inne firmy to australijski operator Douugh Bank Ltd., upadły Silicon Valley Bank z siedzibą w Kalifornii, State Street Corporation z Bostonu i amerykański Edward Jones Investments.

Według oficjalnych szacunków, w czasie protestów władze federalne zamroziły około 7,8 miliona dolarów na 267 kontach bankowych i spółdzielczych oraz 170 portfelach bitcoinów należących do sympatyków Konwoju Wolności.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.