Wysłała nieznajomym 1900 kart świątecznych

Opublikowano: 25.12.2019 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 852

Pewna mieszkanka z Nottingham w Wielkiej Brytanii uznała, że te Święta będą wyjątkowe, zwłaszcza dla blisko 2000 osób, które postanowiła zaskoczyć obdarowując je kartami z życzeniami oraz zaproszeniem na bożonarodzeniowe spotkanie. W ten sposób Mo Fayose chciała pomóc osobom samotnym i słabszym.

45-letnia mieszkanka Nottingham przez blisko miesiąc przygotowywała po nocach karty do których dołączała czekoladki oraz zaproszenie na świąteczne spotkanie, w sumie przygotowała ich 1900. gdy były gotowe kobieta dostarczyła je osobiście.

„Atmosfera świąt Bożego Narodzenia sprawia, że wielu ludzi odczuwa przygnębienie, otrzymanie czegoś co przygotowano tylko dla nich, pamiętanie o nich, robi dużą różnicę”, powiedziała dodając, że zabrakło jej kart choć osób potrzebujących wsparcia wciąż jest wiele. „Byłam przy numerze 35 gdy uświadomiła sobie, że zostało jeszcze 30 domów a ja nie mam więcej kartek, a co jeśli ktoś jej potrzebuje, pomyślałam. W przyszłym roku zrobię jeszcze więcej i zacznę od dokładnie od tego miejsca gdzie skończyłam w tym roku”, przyznała kobieta.

Świąteczne spotkanie połączone z posiłkiem odbyło się w Community Cares Club, który prowadzi 45-latka. „Wchodząc bardzo dziękowali, widziałam na ich twarzach radość, to była ważna chwila w ich życiu. Bo przecież nam wszystkim chodzi bliskość, o miłość. Jeśli możesz komuś to dać, to ten mały gest oznacza wszystko”, mówiła.

Mo Fayose, mama dwójki dzieci poza obowiązkami zawodowymi i domowymi znajduje również czas by prowadzić Community Cares Club. Kobieta pracuje jako pielęgniarka w ośrodku dla osób z zaburzeniami psychicznymi, któregoś dnia jedna z pacjentek przyznał, że trudniejsza od walki z chorobą jest walka z samotnością. „Powiedziała: możesz sobie wyobrazić, że nikt nawet nie przesyła mi kartek świątecznych . Bardzo mnie to zabolało i zainspirowało” – przyznała.

Na podstawie: BBC
Zdjęcie: st_tamara (CC-0)
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.