Wyroki za tortury w Komunistycznej Partii Chin

Opublikowano: 15.10.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 420

Sześciu wysokiego szczebla członków Partii Komunistycznej skazanych zostało na długie wyroki więzienia (od 4 do 14 lat) za tortury, które doprowadziły do śmierci człowieka.

Chodzi o praktykę wewnątrzpartyjnych postępowań dyscyplinarnych, podczas których od funkcjonariuszy Partii Komunistycznej wymagane jest szczere przyznanie się do wykroczeń lub naruszenia prawa bez wszczynania oficjalnego dochodzenia.

9 kwietnia 2013 roku jeden z komunistów zmarł podczas podobnego przesłuchania po tym, jak kilkukrotnie zanurzono mu głowę w zimnej wodzie. Na jego ciele znaleziono także ślady pobicia i oparzenia.

Źródło: Głos Rosji


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.