Wyrok za wywiezienie do lasu zwłok pracownika

Opublikowano: 09.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 560

Oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci i o „nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia” Grażyna F. została skazana na rok i 10 miesięcy więzienia.

Jak informuje Polskie Radio, Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu orzekł, że Grażyna F. jest winna nieudzielenia pomocy i nieumyślnego spowodowania śmierci Wasyla C. Kobieta została skazana na rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności, w więzieniu spędzi rok, ponieważ w poczet kary zaliczono jej okres, spędzony w areszcie. Grażyna F. ma także zakaz zatrudniania pracowników przez najbliższe 8 lat.

Przypomnijmy, zwłoki mężczyzny znaleziono w czerwcu 2019 roku, aż 120 kilometrów od zakładu stolarskiego, gdzie pracował. To szefowa Grażyna F. zakazała wzywać pomocy, gdy zasłabł. Później wywiozła jego ciało.

36-letni Vasyl Czornej zasłabł dwa razy podczas wykonywania pracy w zakładzie stolarskim produkującym trumny pod Nowym Tomyślem. Najpierw dzięki szybkiej reakcji kolegów z pracy odzyskał przytomność i jego stan poprawił się na chwilę. Jednak mężczyzna zasłabł po raz drugi i tym razem, pomimo reanimacji, nie dawał już oznak życia. Według zeznań pracowników kobieta oświadczyła, że „nigdzie nie zadzwoni, jak również zakazała im wzywania pomocy”.

Później, gdy okazało się, że Wasyl nie żyje, kobieta kazała wszystkim pracownikom wrócić do domu, zostać miał tylko jeden – Sergiej H., który pomógł kobiecie włożyć ciało kolegi do bagażnika samochodu. Ostatecznie zwłoki Wasyla zostały znalezione przez leśniczego 120 km dalej, w lesie pod Wągrowcem, w innym powiecie. Mężczyzna miał nawet na sobie cały czas robocze rękawice. Siergiej H. został dzisiejszym wyrokiem sądu skazany na karę grzywny.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.