Wyrok za nawoływanie do przyłączenia Łotwy do USA

Opublikowano: 28.09.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 32

Autor żartobliwej petycji w sprawie przyłączenia Łotwy do USA został skazany na prace społeczne. O wyroku dla łotewskiego blogera informuje Sputnik Latvija.

Ryski sąd skazał autora żartobliwej petycji w sprawie przyłączenia Łotwy do USA, blogera Denisa Barteckiego na 80 godzin prac społecznych. O tym 27 września poinformował na swojej stronie na „Facebooku” sam Bartecki.

„Zdrowy rozsądek nie jest mocną stroną naszego systemu. W sumie 80 godzin prac społecznych i rok działań probacyjnych” – napisał Bartecki. Bloger nie wie jeszcze, czy będzie odwoływać się od decyzji sądu.

W lutym 2016 roku na stronie Avaaz.org został opublikowany artykuł Maksima Koptełowa, w którym autor w żartobliwej formie nawoływał Łotwę do wejścia w skład Federacji Rosyjskiej. Za ten materiał dostał wyrok sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Sąd zamienił potem karę na 140 godzin prac społecznych.

Oburzony karą Koptełowa Denis Bartecki postanowił w tym samym roku opublikować analogiczną petycję, nawołującą tym razem do wejścia Łotwy w skład USA. Po dwóch latach Prokuratura Generalna postanowiła wszcząć sprawę karną za „publiczne nawoływania do podkopywania integralności terytorialnej Republiki Łotewskiej”.

W ubiegłym roku prokuratura generalna Łotwy poinformowała, że zamierza postawić blogerowi zarzuty.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
LichoNiespi
Użytkownik
LichoNiespi

A co by bylo jakby facet nawolywal do przylacenia Lotwy do…Izraela. Powinien to sprubowac zrobic nastepnym razem