Wyrok za nawoływanie do przyłączenia Łotwy do USA

Opublikowano: 28.09.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 692

Autor żartobliwej petycji w sprawie przyłączenia Łotwy do USA został skazany na prace społeczne. O wyroku dla łotewskiego blogera informuje Sputnik Latvija.

Ryski sąd skazał autora żartobliwej petycji w sprawie przyłączenia Łotwy do USA, blogera Denisa Barteckiego na 80 godzin prac społecznych. O tym 27 września poinformował na swojej stronie na „Facebooku” sam Bartecki.

„Zdrowy rozsądek nie jest mocną stroną naszego systemu. W sumie 80 godzin prac społecznych i rok działań probacyjnych” – napisał Bartecki. Bloger nie wie jeszcze, czy będzie odwoływać się od decyzji sądu.

W lutym 2016 roku na stronie Avaaz.org został opublikowany artykuł Maksima Koptełowa, w którym autor w żartobliwej formie nawoływał Łotwę do wejścia w skład Federacji Rosyjskiej. Za ten materiał dostał wyrok sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Sąd zamienił potem karę na 140 godzin prac społecznych.

Oburzony karą Koptełowa Denis Bartecki postanowił w tym samym roku opublikować analogiczną petycję, nawołującą tym razem do wejścia Łotwy w skład USA. Po dwóch latach Prokuratura Generalna postanowiła wszcząć sprawę karną za „publiczne nawoływania do podkopywania integralności terytorialnej Republiki Łotewskiej”.

W ubiegłym roku prokuratura generalna Łotwy poinformowała, że zamierza postawić blogerowi zarzuty.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. LichoNiespi 24.02.2020 13:43

    A co by bylo jakby facet nawolywal do przylacenia Lotwy do…Izraela. Powinien to sprubowac zrobic nastepnym razem

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.