Wyprodukowano pierwsze w pełni bezalkoholowe piwo

Opublikowano: 06.02.2017 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 677

Pierwsze na świecie w pełni bezalkoholowe piwo wyprodukowano w Belgii, słynącej ze swoich piwowarskich tradycji.

Jak informuje gazeta „Soir”, specjaliści z kompanii AB InBev w wyniku kilku lat badań opatentowali i wdrożyli innowacyjną metodę piwowarską, która pozwala produkować stuprocentowo bezalkoholowe jasne piwo kategorii Pils. Jego wartość smakowa nie ustępuje oryginalnemu piwu.

Obecnie procent alkoholu w tzw. „bezalkoholowym” piwie waha się od 0,5% do 1,2% i pod względem smaku różni się od oryginału, zauważają belgijscy piwowarzy.

Bezpłatna degustacja miliona butelek innowacyjnej produkcji piwnej będzie przeprowadzona w belgijskich sklepach sieciowych już w najbliższych tygodniach, pisze gazeta.

Belgowie są dumni z tego, że warzą około 450 gatunków markowego piwa, wiele z nich corocznie uznawanych jest za najlepsze na świecie.

Warto odnotować, że każdy gatunek markowego belgijskiego piwa posiada własny firmowy kufel.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. John Donson 06.02.2017 14:54

    Nie do końca prawda z tym ”Obecnie procent alkoholu w tzw. „bezalkoholowym” piwie waha się od 0,5% do 1,2%”. Piwo bezalkoholowe w Czechach zawiera go dużo mniej.

  2. gajowy 07.02.2017 10:14

    Bardzo smaczny napój nisko- / bez- alkoholowy o smaku cydru można sobie samemu łatwo wyprodukować za grosze. Nazywa się Kombucha. Dla pojedynczej (tlenowej) fermentacji ma alk. < 0,5%. Dla podwójnej fermentacji (tlenowej i beztlenowej) zawartość alkoholu jest około 2%.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.