Wypowiedzmy „Konwencję stambulską”

Opublikowano: 11.01.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2377

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski podkreśla, że Polska powinna jak najszybciej wypowiedzieć konwencję stambulską. Dokument ten jest sprzeczny z polską Konstytucją. Dodatkowo promuje ideologię gender i uderza w rodzinę.

Konwencja stambulska to dokument Rady Europy, który w założeniu ma zwalczać przemoc wobec kobiet i przemoc domową. Jednak pod szczytnymi hasłami promuje m.in. ideologię gender i uderza w tradycyjny model rodziny.

Polska podpisała konwencję stambulską w grudniu 2012 r., a ratyfikowała w kwietniu 2015 roku. Środowiska konserwatywne od lat apelują o wypowiedzenie tego dokumentu. Postulaty te popiera Solidarna Polska.

Wiceminister Romanowski mówił na antenie TV Trwam, że polskie prawo znacznie lepiej chroni przed przemocą niż konwencja stambulska, dlatego jest ona zbędna. „Wszystkie rozwiązania merytoryczne, które przewiduje konwencja stambulska, mamy z naddatkiem w naszym porządku prawnym. Natomiast balast ideologiczny, genderyzacja, wymuszanie na szkołach prowadzenia genderowej polityki czy wprowadzanie jej w prawie karnym – to jest niebezpieczne. (…) Niech kiedyś dojdzie bardziej liberalny, lewicowy rząd do władzy, wówczas będzie to dla niego autostrada do tego, żeby tę genderową ideologię wprowadzać. Uważamy, że „genderowy koń trojański” powinien jak najszybciej z polskiego porządku prawnego być wyprowadzony” – powiedział Marcin Romanowski.

Warto przypomnieć, że z końcem 2020 r. do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy „Tak dla Rodziny, nie dla gender” ws. wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Do tej pory odbyło się jedynie jego pierwsze czytanie.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności konwencji z Konstytucją. Kwestia ta nie została jednak jeszcze rozstrzygnięta.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.