Wyniki głosowania w Rosji ws. zmian w Konstytucji

Opublikowano: 02.07.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 646

Za poprawkami do Konstytucji głosowało 77,93% Rosjan, 21,26% głosowało przeciw, poinformowała CKW Rosji po przetworzeniu ponad 99,9% protokołów.

Według najnowszych danych frekwencja w całej Rosji wyniosła prawie 65%. Większość Rosjan, którzy zagłosowali, poparła poprawki. Oto niektóre dane według regionów:

– Czukotka: za – 80,3%, przeciw – 18,6%;

– Kraj Kamczacki: za – 61,76%, przeciw – 37,16%;

– Republika Ałtaju: za – 66,16%, przeciw – 32,83%;

– Tuwa: za – 96,79%, przeciw – 2,99%;

– Obwód irkucki region: za – 64,28%, przeciw – 34,84%;

– Karelia: za – 70,46%, przeciw – 28,58%;

– Republika Czeczeńska: za – 97,92%, przeciw – 1,94%;

– Sewastopol: za – 84,6%, przeciw – 14,6%.

Wcześniej Wszechrosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej opublikowało wyniki sondaży exit poll. Socjolodzy przeprowadzili ankietę w 800 lokalach wyborczych w 25 podmiotach kraju.

Większość respondentów powiedziała, że ​​poparła zmiany w ustawie zasadniczej. 71,2% Rosjan głosowało za poprawkami do Konstytucji, a 28,3% głosowało przeciw. Około 0,5% respondentów stwierdziło, że zniszczyło kartę do głosowania.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o