Wyniki głosowania w Rosji ws. zmian w Konstytucji

Opublikowano: 02.07.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 756

Za poprawkami do Konstytucji głosowało 77,93% Rosjan, 21,26% głosowało przeciw, poinformowała CKW Rosji po przetworzeniu ponad 99,9% protokołów.

Według najnowszych danych frekwencja w całej Rosji wyniosła prawie 65%. Większość Rosjan, którzy zagłosowali, poparła poprawki. Oto niektóre dane według regionów:

– Czukotka: za – 80,3%, przeciw – 18,6%;

– Kraj Kamczacki: za – 61,76%, przeciw – 37,16%;

– Republika Ałtaju: za – 66,16%, przeciw – 32,83%;

– Tuwa: za – 96,79%, przeciw – 2,99%;

– Obwód irkucki region: za – 64,28%, przeciw – 34,84%;

– Karelia: za – 70,46%, przeciw – 28,58%;

– Republika Czeczeńska: za – 97,92%, przeciw – 1,94%;

– Sewastopol: za – 84,6%, przeciw – 14,6%.

Wcześniej Wszechrosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej opublikowało wyniki sondaży exit poll. Socjolodzy przeprowadzili ankietę w 800 lokalach wyborczych w 25 podmiotach kraju.

Większość respondentów powiedziała, że ​​poparła zmiany w ustawie zasadniczej. 71,2% Rosjan głosowało za poprawkami do Konstytucji, a 28,3% głosowało przeciw. Około 0,5% respondentów stwierdziło, że zniszczyło kartę do głosowania.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.