Wynik wyborów do Bundestagu

Opublikowano: 25.09.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 495

Unia CDU/CSU pozostaje największą siłą w Bundestagu, aczkolwiek straty poniesione przez chadecję są spore. Według pytanych wyborców, Angela Merkel została ukarana nie tyle za jej politykę imigracyjną, ile za kompletną utratę kontroli nad sytuacją. Nie bez znaczenia była tutaj rola ministra spraw wewnętrznych – Thomasa de Maizière, który już po jego przygodach w Ministerstwie Obrony powinien był zostać wysłany na emeryturę.

Najważniejsza wiadomość, to zapowiedziana rezygnacja SPD z dalszego ciągu GroKo – wielkiej koalicji. Dla SPD refleksja nad własnym profilem nadeszła jednak przynajmniej dwa lata za późno. Na dodatek kandydat na kanclerza, aparatczyk europejski Martin Schulz, nie potrafił przekonać wyborców, aby zaufali tej partii. Zobaczymy, czy SPD dotrzyma słowa i towarzysze zrezygnują z zajmowanych stołków w ministerstwach. Dla Polski może być ważne, że ta formacja przesiąknięta antypolskimi fanatykami zostanie odsunięta od najwyższych funkcji państwowych, przynajmniej na najbliższe lata.

Generalnie o wymianie kadr powinny pomyśleć niemal wszystkie partie, gdyż ich struktury przestają powoli odpowiadać temu, co potocznie przezywamy “demokracją”.

Straty także u Zielonych i LINKE, ale zieloni w obliczu rezygnacji SPD z dalszej współpracy z Angela Merkel, maja szanse znów wejść do nowego rządu wspólnie z FDP.

FDP wraca do Bundestagu, dwucyfrowy wynik okazał się jednak być nadal poza zasięgiem.

AfD uzyskała ponad 13 procent głosów i jest trzecią siłą w parlamencie.

Jedno jest pewne: żadna partia nie może sobie w dzisiejszych czasach pozwolić na rządzenie ponad głowami wyborców i wbrew opinii publicznej. Następne wybory już za cztery lata…

Źródło: DziennikBerlinski.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.