Wykrywacz kłamstw dla zwalnianych terrorystów

Opublikowano: 09.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 382

Obowiązkowe badanie zwalnianych z więzienia terrorystów na wykrywaczu kłamstw – to najważniejsza z 45 rekomendacji w raporcie oceniającym aktualne procedury w Wielkiej Brytanii. Raport przygotowany został przez prawnika Jonathana Halla na zlecenie rządu i opublikowany w ubiegłym tygodniu.

Rząd zdecydował się na sporządzenie raportu po zamordowaniu przez zwolnionego z więzienia terrorystę dwóch osób. Usman Khan zabił nożem dwie osoby uczestniczące w konferencji o deradykalizacji terrorystów, na której on sam prezentowany był jako udany przykład takiego procesu.

Zwolniono go, zgodnie z przepisami, po odsiedzeniu połowy wyroku i chociaż nosił na stałe elektroniczną bransoletkę, udało mu się ukraść w sklepie nóż, którym zamordował dwoje młodych uczestników konferencji, których znał osobiście z programu deradykalizacji. W lutym 2020 inny zwolniony warunkowo z więzienia terrorysta, Sudesh Amman, zranił nożem dwie osoby w Londynie.

Po ataku Khana zaostrzone zostały przepisy dotyczące terroryzmu, skazani nie będą już automatycznie wypuszczani po odsiedzeniu połowy wyroku, a kary za działalność terrorystyczną zostały podniesione. Za poważne przestępstwa terrorystyczne kara wynosi minimum 14 lat, a najbardziej niebezpieczne osoby mogą być do 25 lat na warunkowym zwolnieniu, nadzorowane przez policję.

Według propozycji zawartych w raporcie, osoby, których test kłamstwa wypadł negatywnie, będą poddawane ściślejszemu nadzorowi. Minister spraw wewnętrznych zapowiedział szybkie wprowadzenie odpowiednich przepisów, nie jest do tego konieczna nowa ustawa.

Wykrywacze kłamstw nie będą stosowane w Szkocji, która ma autonomię w kwestiach wymiaru sprawiedliwości. Szkocki minister sprawiedliwości Humza Yousaf powiedział, że „nie jest przekonany, co do zasadności takiego postępowania”.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: News.sky.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.