Wyjść z cienia zapomnienia

Opublikowano: 27.06.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 692

Jest to opowieść o kapitanie lotnictwa Edmundzie Marynowskim ps. „Sejm”, Senat”, cichociemnym, którego w kwietniu 2022 roku upamiętniono w Ząbkach pod Warszawą, w których mieszkał w okresie międzywojennym. W kwietniu 1944 r. został zrzucony na spadochronie koło Bychawy na Lubelszczyźnie, potem walczył w Powstaniu Warszawskim a po wojnie wrócił do Anglii po czym ślad po nim na wiele dziesięcioleci się urwał. Dopiero dzięki przypadkowi, w 2015 roku, jego powojenne losy zostały odkryte. Zaangażowało się w to wielu pasjonatów historii i organizacji związanych z cichociemnymi, lotnictwem i Powstaniem Warszawskim.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.