Wygoda czy głupota?

Opublikowano: 05.10.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2986

Człowiek, który pozbawi się wolności dobrowolnie, będzie najlepszym niewolnikiem. I pewnie dlatego z czystej wygody już ponad 3000 Szwedów bez żadnego przymusu wczepiło sobie pod skórę elektroniczne mikroczipy, dzięki którym mogą zapomnieć o kartach płatniczych czy kluczach.

Szwecja od lat uważana jest za synonim postępu, ze wszystkimi tego dobrymi, jak i złymi stronami. Szwecja to też jedno z najbardziej bezgotówkowych społeczeństw świata. Mało kto tutaj nosi jeszcze gotówkę i korzysta z niej nawet przy najdrobniejszych transakcjach. Nie ma się zatem czemu dziwić, że przyzwyczajeni do tego Szwedzi postanawiają iść o krok dalej i zupełnie zrezygnować z noszenia ze sobą karty.

Wprowadzone po 2015 roku implanty są mniejsze od ziarenka ryżu i można je bez większego problemu umieścić tuż pod skórą. Urządzenie zawiera wszystkie niezbędne informacje, które inni przechowują w swoich portfelach a w najlepszym wypadku na smartfonach, zastępując m.in. karty wejścia na basen, siłownię, bilety komunikacji miejskiej czy karty wejściowe do biura.

Wkrótce zapewne pojawią się kolejne rozwiązania, bo po co komu karty płatnicze czy dowody osobiste? Z drugiej strony ryzyko związane z kradzieżą tożsamości nigdy nie było tak silne jak teraz.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. emigrant001 05.10.2018 13:19

  Szwecja to już nawet nie stan umysłu, tylko eksperyment społeczny. Szczury w klatce.

 2. Szwęda 05.10.2018 14:00

  Postęp ludzkości idzie w kierunku upadku człowieczeństwa.

 3. Xman 05.10.2018 16:40

  Szwedzi to największe bałwany na świecie !!! Do tego prowadzi 50 lat rządów lewicy. Emigrant001 zgadzam się 😉

 4. MasaKalambura 05.10.2018 17:42

  Pierwsza cześć przepowiedni Jana już jest. Poczekajmy na drugą, tzn implanty do czoła, zapewne integrujące układ nerwowy z cyberprzestrzenią.
  Ot, Bestii zarys już pojawia się na horyzoncie historii.

  Muhammad (PZN), w nie do końca sprawdzonym przeze mnie hadisie pod względem autentyczności, również przewidział dwa rodzaje oznakowania mającego być dokonywanym przez Bestie. Jednak nie dotyczy ona miejsca a raczej dokonanej oceny. Ma bowiem Bestia dokonać na ludziach oceny ich wierności Bogu. I tak będzie do wyboru laska Mojżesza(PZN) – tzn wierny, lub gwiazda Dawida(PZN) – niewierny (lub na odwrót).

  Bestia z ziemi – komputery z układami krzemowymi (podstawowy materiał z którego składa się piach) doskonale tu pasują.

  Pożyjemy, zobaczymy.

 5. mariusz 05.10.2018 19:57

  W czanelingach Laury Knight-Jadczyk jest wyjaśnienie w sesji z 16 października 1994. Znak bestii to jest karta płatnicza VISA. Chodzi o likwidację gotówki żeby nikt nie protestował wprowadzania dyktatury bo wtedy zablokują mu rachunek. Bestia to są istoty pozaziemskie które używają superkomputera, on śledzi wypowiedzi ludzi w internecie i na tej podstawie klasyfikuje kto jest przeciw władzy.

 6. martino2008 05.10.2018 23:32

  znowu te teorie spiskowe

 7. Niewypadamiteraz 06.10.2018 00:26

  @martino2008
  “Teorie spiskowe”? Wiesz w ogóle co to określenie oznacza?

 8. MasaKalambura 06.10.2018 05:45

  Atos, widać kto miał odpowiednie słownictwo aby umieć odpowiednio opisac archaicznym słownictwem obrazy i funkcję społeczną obecnych technologii, która dąży do stworzenia symulacji Umysłu Nadzednego, w ciele czysto wirtualnym, i za pomocą portala mikroczipowgo, mogącego wpływać na osobniki drganiami elektrycznymi w jakiejś wysoce rozwiniętej mk ultra nowoczesnej sztuce wykorzystywania teorii strun wprost na umysły. Wszystko kontra naturalnemu galaktycznemu zegarowi atomowemu, taktowanemu Tonem, w Woli Stworcy rzeczywistość powołującej.

  Widać inne tradycje, przez odejście od teorii Jednego Źródła na rzecz twórców wielu, nie miały odpowiedniej osnowy duchowej, by je w wizji odzwierciedlić zapamiętać i słowami opisać.

  Może zabrakło odpowiedniego uświadomienia o mocy działania i warznosci Jedności jako Rzeczywistej Osoby czy Obiektu oraz magnetycznie i splątaniowo tożsamej idei zawartej w umyśle ludzkim. Który ma dwa rodzaje główne i cztery kolory główne. Idei Ziemianina w Kosmosie.

 9. agama 06.10.2018 11:57

  u lewaków wolność=zniewolenie

 10. Fenix 06.10.2018 12:18

  Jeden bank DNA ludzi ,i równy udział ludzi kredytu odnawialnego , tak zmienimy system finansowy . Pieniądze służą ludziom! Nie ma na razie innej formy wymiany wytworzonych dóbr przez ludzi , tzw. wymiernego , nazywanego , określającego bogactwo ,co było dawniej, nie jest tym dziś . Może w przyszłości ? Tworzymy , darmo dajemy , darmo dostajemy, wszystkiego jest dość.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.