Wydrukowanie pistoletu w 3D kosztuje tylko 350 USD

Opublikowano: 24.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1095

Deterrence Dispensed, grupa internetowa zajmująca się promocją i dystrybucją broni palnej drukowanej w 3D o otwartym kodzie źródłowym, zaprojektowała w pełni funkcjonalny półautomatyczny karabin kalibru do druku 3D. Projekty FGC-9 , co oznacza „f ** k gun control 9 mm”, zostały szeroko udostępnione w Internecie pod koniec 2020 roku.

FGC-9 eliminuje potrzebę fabrycznych części pistoletu. Jego projekt został stworzony z myślą o każdym, na każdym poziomie umiejętności, aby produkować broń palną w domu za pomocą drukarki 3D. Od korpusu broni po magazynek, większość broni można wydrukować. Lufa FGC-9, która jest metalowa i nie można jej wydrukować za pomocą typowej drukarki 3D, powstaje w wyniku obróbki elektrochemicznej.

Futuryzm stwierdza, że ​​całkowity koszt broni wynosi 350 USD, w tym drukarka za 250 USD i 100 USD w częściach.

Jednak dni, w których ludzie udostępniają w Internecie projekty broni drukowanej w 3D, mogą być ograniczone. Administracja Bidena wielokrotnie ostrzegała, że „powstrzymają broń-widmo”. Oto, co mówi strona internetowa Biden: „Jednym ze sposobów, w jaki ludzie, którzy nie mogą legalnie zdobyć broni, mogą uzyskać dostęp do broni, jest samodzielne złożenie jej, albo kupując zestaw zdemontowanych części broni, albo drukując 3D działającą broń. Biden powstrzyma rozprzestrzenianie się tych tak zwanych „broni-widm”, wprowadzając przepisy wymagające, aby nabywcy zestawów broni lub kodu do druku 3D przeszli federalną weryfikację. Dodatkowo Biden zapewni, że uprawnienia do eksportu broni pozostaną w Departamencie Stanu, a jeśli zajdzie taka potrzeba, zmieni zasadę zaproponowaną przez prezydenta Trumpa. Dzięki temu Departament Stanu będzie nadal blokował udostępnianie w Internecie kodu używanego do drukowania broni palnej w 3D”.

Na razie Deterrence Dispensed i Cody Wilson’s Defense Distributed , kolejna witryna typu open source, która rozwija broń palną w plikach CAD, nadal działają, ale zakładamy, że zbliża się reakcja.

Na podstawie: Futurism.com, Deterrencedispensed.com, Lbry.tv, Zerohedge.com, Joebiden.com, Forumarmstrade.org, Defdist.org
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o