Wydarzenia

Opublikowano: 23.05.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1284

Przegląd bieżących wydarzeń.

Tokio

Około 750 osób wzięło udział w proteście przeciwko wizycie prezydenta USA Joe Bidena w japońskiej stolicy – Tokio. Protestujący nie godzą się na prowadzone działania amerykańskie zmierzające do podsycania waśni z Chinami. Joe Biden przyleciał do Tokio w ramach serii organizowanych spotkań na szczycie. Deklarowane hasło konferencji 22 maja 2022 r. brzmi: Indo-Pacific Economic Framework for Prosperity (IPEFP – struktura dobrobytu ekonomicznego Indo-Pacyfiku). Informacje dotyczące szczegółów projektu wzbudziły więcej zastrzeżeń niż entuzjazmu, dlatego niezadowolenie opinii społecznej z pozorowanych korzyści znalazło ujście w postaci manifestacji ulicznych.

Zaniepokojeni zagrożeniem dla pokoju w regionie, przy braku faktycznych rozwiązań gospodarczych do jakich należy podstawowy mechanizm obniżki ceł, mieszkańcy podważyli rzekomy cel szczytu uznając go jedynie za polityczny gest Bidena. Traktując kroki podejmowane przez rządy Ameryki i Japonii za niebezpieczne, Japończycy argumentują, że o ile nie mieli wpływu by przeciwdziałać II wojnie światowej, to jako świadomi nie chcą być bierni wobec aktualnego zagrożenia.

Los Angeles

Zapowiadane wydarzenie pod hasłem „Zrównoważona przyszłość Ameryki Łacińskiej” w dniach 06-10.06.2022 r. adresowane jest do krajów Ameryki Łacińskiej. Inicjator Joe Biden z góry wykluczył uczestnictwo Wenezueli i Kuby w tym wydarzeniu. Wystarczyło to do uruchomienia zjawiska domina po decyzji Nikaragui, by inne państwa solidarnie postanowiły nie wziąć udziału w zjeździe zakrawającym na kampanię ratującą wizerunek Ameryki i samego prezydenta w kontekście sytuacji międzynarodowej. Wiedząc z doświadczenia, że ani neokonserwatyści, ani liberałowie nigdy nie akceptują państwa prowadzącego niezależną politykę traktując je jako terrorystyczne, przedstawiciele państw Ameryki Łacińskiej oceniają, że wiarygodność spotkania miałaby rację bytu jeśli odbyłoby się bez udziału Stanów Zjednoczonych i poza ich obszarem.

Davos

Propagandowa reklama zapowiada, że z dniem 22 maja b.r. do Davos zjeżdżają najtęższe umysły najbardziej zasłużonych przywódców na świecie, by wziąć udział w zgromadzeniu, li tylko z nazwy ekonomicznym. Jako najwyżej położona miejscowość (5000 m) w Europie staje się na okres kilku dni najbardziej ruchliwym miejscem na świecie. Przegląd znajomych twarzy zapowiada rzeczową dyskusję: Olaf Scholz – niemiecki polityk i działacz, Ursula von der Leyen – ekonomistka, medyk, polityk, John Kerry – działacz antywojenny z wykształcenia, polityk z doświadczenia, specjalista do spraw zmian klimatycznych, Jens Stoltenberg – jego mocnym tytułem jest „kandydat nauk ekonomicznych”, a dalej – polityk, premier Norwegii, sekretarz generalny NATO (szczegółów wykształcenia brak).

Polskich przedstawicieli najmocniejszych w sprawach historii, prawa i działalności politycznej znamy z publikacji na portalu WolneMedia.net. Biorąc pod uwagę pracowitość i kompetencje uczestników gama tematyczna oscyluje między zagadnieniami gospodarczymi, zmianami klimatu i niesnasek politycznych, nie pomijając kwestii zdrowia, żywności i mechanizmu odporności. Przy wielkiej atencji kongresu pojawi się także gwiazda wszech czasów – komik-prezydent koordynujący bieżącą wojnę Wołodymir Zeleński. Sukcesem jego polityki jest emigracja 5 milionów obywateli Ukrainy, kolejne 6 milionów pozbawionych domów, lub mieszkań, 13 milionów żyje w warunkach zagrożenia działaniami militarnymi, a po 2 miesiącach konfliktu straty materialne oszacowano na 700 miliardów dolarów.

Kiedy nadejdzie rachunek za epizod koalicyjnej przyjemności w Davos, który zapłacimy?

Opracowanie: Jola
Źródło: WolneMedia.net

4

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.