Wydano wyrok na milicjantów

Opublikowano: 23.05.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 270

Sąd w Krakowie skazał czterech milicjantów, którzy 25 lat temu pobili uczestników demonstracji, na kary więzienia w zawieszeniu.

Byli pracownicy specjalnych sił milicji komunistycznej Polski w dniu 3 maja 1987 r. okrutnie pobili 12 uczestników pokojowej manifestacji patriotycznej pod krakowskim Wawelem.

„Werdykt ten w pewnym stopniu przywraca wiarę w sprawiedliwość. Szkoda jednak, że na ławie oskarżonych znajduje się tylko kilka osób. Nie ma przede wszystkim tych, którzy wydawali rozkazy” – powiedział jeden z uczestników demonstracji rozpędzonej 25 lat temu.

Byli milicjanci dostali od 2,5 do 3 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Oskarżeni nie przyznali się do winy.

Źródło: Głos Rosji

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. FreeG 23.05.2012 08:25

  “Werdykt ten w pewnym stopniu przywraca wiarę w sprawiedliwość”?

  Przez 25 lat żyli, jak pączki w maśle. Teraz są po pięćdziesiątce i nadal włos im z głowy nie spadł. Sami nie przyznali się do winy, a wyroki dostali w zawieszeniu, czyli de facto w ich przypadku kary nie ma i już nie będzie. To jest sprawiedliwość ?

 2. bastardus 23.05.2012 08:55

  No właśnie, jaka sprawiedliwość. Za dużo rzeczy tu przechodzi gładko, bez konsekwencji, ale nie długo to się zmieni. Winni muszą zapłacić!

 3. Il 23.05.2012 15:51

  W tym momencie jeżeli pałkarze nie przyznali się do winy zastanawiam się bardziej nad samosądem społecznym i karą typu “oko za oko, ząb za ząb”.
  Duża ilość tych milicyjnych patałachów ma teraz firmy ochroniarskie lub w takich firmach będących współwłasnością ich milicyjnych kolesi dorabia do niemałej emeryturki.

  Kościół w większości swoich wiernych gasi chęci odwetu poprzez wprowadzenie samoumartwiania się i przebaczenia.

  W Indiach podobnie wprowadzano rządy w stylu brytyjskim. Gnębiono zwykłych ludzi a takich, którzy palili dokumenty wymyślone przez kolonialistów bito. Tak było z Ghandim.
  Podobnie jest w Polsce. Nie posiadając narzuconego przez rządokratów dokumentu szybciej można oberwać od następców dawnej milicji.

 4. fm 24.05.2012 02:49

  Jednym słowem można prać policję i władzę, skoro takie są wyroki.

 5. kriskros 25.05.2012 10:57

  co wy tu wszyscy bredzicie /poza “fm”/, nigdy nie było spokojnych i legalnych demonstracji organizowanych przez solidarność dlatego milicjanci słusznie użyli siły i mieli do tego prawo!!!, pieprzone sądy po 25 latach skazują ludzi bez wiarygodnych dowodów bo ktoś z etosu dostał pałą po tyłku

 6. hanz3335 25.05.2012 11:18

  Za 25 lat będziemy sądzić policjantów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.