Wyciekły plany rządu ws. obowiązkowych szczepień

Opublikowano: 24.03.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2042

Wyciekły dokumenty sugerujące, że premier UK oraz brytyjski minister zdrowia wstępnie zgodzili się na propozycję dotyczącą obowiązkowych szczepień na COVID-19 dla pracowników domów opieki w Anglii. O przecieku poinformował magazyn „Telegraph”.

Pracownicy angielskich domów opieki mogą zostać prawnie zobowiązani do szczepień przeciwko koronawirusowi, ujawniają dokumenty zawierające plany rządowe, które wyciekły do „Telegraph”.

Jak podają brytyjskie media, w dokumencie, który w ubiegłym tygodniu został przesłany do podkomisji ds. COVID-19, premier Boris Johnson oraz minister zdrowia Matt Hancock mieli wstępnie zgodzić się na propozycję obowiązkowych szczepień. Celem takiego rozwiązania ma być ochrona grup najbardziej narażonych na ciężki przebieg zakażenia.

W dokumencie zaznaczono, że rozwiązanie takie jest bardzo kontrowersyjne i mogą wywołać społeczny sprzeciw. Autorzy dokumentu spodziewają się, że w przypadku wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla pracowników domów opieki, duża część tych pracowników może po prostu zrezygnować z pracy. Mogą także pojawić się pozwy sądowe, dotyczące łamania praw człowieka. Cytowany przez „The Guardian” rzecznik rządu podkreślił, że „ostateczne decyzje nie zostały podjęte”, ale nie wykluczył, że szczepienia pracowników opieki zdrowotnej staną się obowiązkowe.

Jeśli rozważany pomysł zostanie zatwierdzony, wtedy około 1,5 miliona pracowników angielskiej opieki społecznej mogłoby mieć prawny obowiązek zaszczepienia się przeciw COVID-19. W dokumencie wspomniano również o podobnym pomyśle w stosunku do niektórych grup pracowników służby zdrowia z „pierwszej linii frontu”. Na razie nie podjęto żadnej decyzji w sprawie obowiązkowych szczepień dla pracowników domów opieki i NHS w Anglii.

Autorstwo: Jakub Mróz
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Cosmo 24.03.2021 10:00

  Zacznie się od pracowników DPS a skończy się na każdym urzędniku biorącym wypłatę z budżetu a może nawet pójdą dalej. A za nimi inne kraje wskazując ich „za przykład”.

 2. Piron 24.03.2021 13:22

  Wielka Brytania jest założycielem Rady Europy, jeżeli wprowadzą nakaz szczepień dla 1,5 mln pracowników domów opieki pogwałcą zalecenia tejże rady (chodzi mi o rezolucję nr 2361 z 2021r a w szczególności jej dwa podpunkty 7.3.1 oraz 7.3.2). Reasumując wystarczy że 1.5 mln pracowników się zjednoczy, złoży zbiorowy pozew i według mnie na 99 proc mają wygraną sprawę. (ponadto taki precedens wpłynąłby bardzo negatywnie nie tylko na wszystkich producentów szczepionek, ale również na tą całą covidową hucpę, dlatego też myślę iż rząd WB nie zdecyduję się na takie posunięcie).

 3. Cosmo 24.03.2021 13:27

  Gdyby niezadowolenie i niechęć do szczepień były większe to być może, tymczasem w Wielkiej Brytanii jakoś szczepienia idą pełną parą i nie widać sprzeciwu.

 4. BANDZIORkaq 24.03.2021 22:36

  Skoro szczepienia są skuteczne, to po co nadal nosić maseczki, skoro maseczki są obowiązkowe i skuteczne, to po co szczepienia, jeżeli szczepienia są skuteczne , to nie muszą być obowiązkowe, bo obowiązkowe maseczki najwyraźniej są nieskuteczne, skoro szczepienia mają być obowiązkowe. Taka krótka rozprawka na temat .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.