Wyciekły dane 100 000 użytkowników z Google

Opublikowano: 06.02.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1204

Spółka Google przyznała się do wycieku danych użytkowników serwisu „Takeout”, służącego do ściągania kopii zapasowych danych przechowywanych na serwerach Google. Informację przekazał portal „9to5google”. „Takeout” służy do ściągania danych – zdjęć, nagrań wideo i innych plików – z różnych serwerów Google.

W wydanym oświadczeniu Google przyznał, że w okresie od 21 do 25 listopada 2019 roku wskutek nieokreślonego błędu część nagrań z archiwów Google Photos została przeniesiona do innych profilów. W ten sposób tysiące użytkowników mogło zobaczyć na swoich kontach cudze wideo.

Choć do incydentu doszło w ubiegłym roku przedsiębiorstwo powiadomiło użytkowników dopiero teraz. Według podliczeń Google w wyniku wycieku danych ucierpiał niecały procent użytkowników zasobów – około sto tysięcy osób.

Firma zapewnia, że błąd nie wpłynął na poufność danych przechowywanych w innych serwisach.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 06.02.2020 15:12

    Czystą głupotą jest umieszczanie (gdziekolwiek) w internecie jakichkolwiek niezaszyfrowanych danych, których nie chcemy żeby oglądali lub wykorzystywali inni ludzie, firmy, instytucje itd.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.