Wyciekł tajny dokument UE potępiający brytyjski rząd za traktowanie imigrantów z UE

Opublikowano: 09.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1591

Posłowie Parlamentu Europejskiego są poważnie zaniepokojeni sytuacją obywateli krajów unijnych żyjących w Wielkiej Brytanii. Brytyjscy dziennikarze dotarli do szkicu rezolucji unijnej potępiającej politykę brytyjskiego rządu w tej kwestii.

Jak wynika z informacji, do których dotarli dziennikarze “The Guardian” Parlament Europejski sposobi się, aby wyrazić “poważne zaniepokojenie” postawą rządu Borisa Johnsona wobec 3,3 miliona obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii. W tej sprawie ma zostać wystosowana odpowiednia rezolucja w związku z groźbami jednego z ministrów obecnego gabinetu.

Chodzi konkretnie o uwagi Brandona Lewisa, który zagroził obywatelom UE deportacją z Wielkiej Brytanii, jeśli nie złożą wniosku o przyznanie settled status przed terminem upływającym 30 czerwca 2021. Dodajmy, że Lewis później rakiem wycofywał się z tych deklaracji, zapewniając, że jego słowa zostały wyjęte z kontekstu.

Według dziennikarzy “Guardiana” pod rzeczonym dokumentem mają podpisać się posłowie reprezentujący wszystkie główne polityczne siły obecne w europarlamencie. Co ma jeszcze znaleźć się w rezolucji? Otóż, unijni politycy zwracają uwagę, iż brak “fizycznego dokumentu” poświadczającego prawo pobytu na podstawie przyznanego statusu osoby osiedlonej po 1 stycznia 2021 będzie stanowił problem. W ten sposób zwiększone będzie “ryzyko dyskryminacji obywateli krajów UE-27 przez potencjalnych pracodawców lub landlordów, którzy mogą chcieć uniknąć dodatkowego obciążenia administracyjnego związanego z weryfikacja ich statusu lub obawiają się, że mogą znaleźć się w sytuacji niezgodnej z prawem”.

W dokumencie zwrócono również uwagę na sytuację osób starszych, niepełnosprawnych, znajdujących się w trudnej sytuacji, a także tych, których z jakichś względów uznajemy za “wrażliwych” w tej kwestii, którzy mogą mieć problemy ze złożeniem wniosku o nadanie settled status.

Co więcej, pojawi się również apel, aby procedurę składania wniosków, przez którą przechodzą obywatele UE, całkowicie porzucić! Ze strony europarlamentu ma się pojawić wniosek o to, aby zapewnić domniemanie obywatelom krajów Wspólnoty odnośnie ich prawa do życia i pracy w UK! Oprócz tego trzeba wspomnieć również o liście głównego negocjatora UE, Michela Barniera, do sekretarza Brexitu, Stephena Barclaya. Nie został on publiczne opublikowany, ale według mediów ma on być utrzymany w podobnym tonie, co rezulucja posłów unijnych.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dawid 09.01.2020 12:35

    Ostatnio zadałem sobie pytanie dlaczego Anglia wychodzi z Unii i zdałem sobie sprawę, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi oczywiście o kasę. Jak wiemy z Unii największe korzyści czerpią obecnie Niemcy i Francja, ale na samym początku przy korycie stał jeszcze Cameron. Wtedy zyski musiały być dzielone po równo, bo była zgoda. Po wojnie w Iraku było widać, że sojusz kwitnie w najlepsze, bo to głównie Francja z Anglią (nie pamiętam czy Niemcy też) razem z USA dokonywali bombardowań. Po wojnie wszyscy polecieli tam na misje, by bronić biednych Irakijczyków przed talibami, ale tylko kilka państw czerpało korzyści z Irańskiej ropy, czyli sojusz jeszcze wtedy był. Ale co się dzieje dzisiaj? Anglia wychodzi z Unii. Ale dlaczego? Co się stało? Szok i niedowierzanie. Tak naprawdę nikt właśnie nie wie dlaczego, bo to właśnie pieniądze ich podzieliły. Zresztą widać było jaka była szopka z tym brexitem, co tam się działo w tym parlamencie, tak jakby grali na zwłokę, ale najwidoczniej duet M M nie dał za wygraną i ostatecznie Anglia wychodzi z Unii. Zresztą nie zdziwiłbym się gdyby do tego nie doszło, bo to wyjście jest odciągane jak się da. Widać to nawet po wojnie z Iranem, że ani Anglia ani Francja i Niemcy nie są już takimi kolegami i między sobą i z USA. Teraz przy tym całym zamieszaniu z Iranem można dostrzec nowe rozdanie na globie, kto z kim trzyma mniej lub bardziej. Wracając do Unii, pięknie było widać kto ma odnosić na tym największe zyski przez 8 lat rządów PO i PSL, którzy pozamykali wszystkie polskie fabryki, albo posprzedawali je za grosze by potem importować towary głównie z Niemczech albo Francji. Zresztą wystarczy się przejechać do najbliższego miasta by zrobić zakupy w Niemieckim Lidlu, Biedronce czy francuskim Auchan lub Intermarche. Nawet jeśli już wejdziesz do jakiegoś Polskiego marketu, których można zliczyć na palcach jednej ręki to i tak w większości kupisz tam produkty importowane. Interesujcie się, czytajcie, bo ciekawe rzeczy można zaobserwować, a kto mądrzejszy może jeszcze na tym zarobić.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.