Wybuchy wulkanów, które zmieniły świat

Opublikowano: 16.05.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 277

Wybuchy wulkanów powodują powstanie płynących rzek rozgrzanej do granic możliwości lawy ciągnących się na dziesiątki kilometrów, potężnych lawin błotnych, duszącego popiołu i toksycznych gazów, które przez lata sieją spustoszenie na całym świecie. Wulkany posiadają cały asortyment groźnych możliwości, którymi są w stanie skutecznie zaburzyć a nawet całkowicie unicestwić ludzkość. Wydarzenia z września i października z wyspy La Palma części archipelagu wysp kanaryjskich udowodniły, że żadne nowoczesne technologie nie są w stanie zatrzymać siły pochodzącej wprost z głębin ziemi. Wulkan Cumbre Vieja uaktywnił się 19 września i od tej pory lawa pochłonęła ponad 800 hektarów wyspy a dziesiątki ton pyłu przykryły domostwa mieszkańców wyspy aż po dach, powodując powstanie iście marsjańskiego widoku. Chmura dwutlenku siarki w środę 20 października pojawiła się nad polską na wysokości 5,5 kilometra. To pokazuje, że wulkany odległe nawet o tysiące kilometrów są wstanie wpłynąć na inne społeczeństwa. Jednak przeszłość pozostawiła nam wyraźne informacje, że w czasie erupcji czy wybuchu wulkanu zagrożenia nie da się uniknąć , bo w zależności od siły zjawiska i tak prędzej czy później, bezpośrednio czy pośrednio nas dotknie. Można powiedzieć, że wulkany to takie uśpione wyzwalacze wielkich zmian na ziemi. To one spowodowały potężne zawirowania cywilizacyjne i klimatyczne w odległych czasach starożytności.

1

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.