Wybuchy na Słońcu mogą odciąć Internet

Opublikowano: 04.12.2021 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2546

Potężny wybuch na Słońcu może doprowadzić do zakrojonych na szeroką skalę zakłóceń i spowodować „apokalipsę internetową” – takie ostrzeżenie opublikował szwedzki dziennik „Dagens Nyheter”, powołując się na specjalistkę ds. technologii informacyjnych z Uniwersytetu Kalifornijskiego Sangeethę Abdu Jyothi.

W czasie podobnego wybuchu jako pierwsze ucierpią nie duże serwery, które można ochronić, a podmorskie kable, które są podstawą internetu – twierdzi ekspertka. „Prawdopodobieństwo wynosi około raz na sto lat. Ale w ciągu ostatnich stu lat nie było ani jednej takiej burzy, a więc całkiem możliwe, że dojdzie do niej za naszego życia”
– podkreśliła specjalistka.

Koronalny wyrzut masy to wybuch na Słońcu, w czasie którego naładowane cząsteczki są wyrzucane w kierunku Ziemi. Kiedy osiągają ziemskie pole magnetyczne, powstaje burza geomagnetyczna, która jest szczególnie zauważalna na biegunach Ziemi pod postacią zorzy polarnej.

Uważa się, że słaba burza może spowodować nieznaczne zakłócenia w pracy systemów energetycznych oraz wpływać na drogi migracji ptaków i zwierząt. Z kolei silniejsze mogą oddziaływać na łączność krótkofalową i systemy nawigacyjne, a także powodować zmiany napięcia w sieciach przemysłowych (fieldbus).

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. urartur 06.12.2021 09:42

    Bzdura bzdur! Słońce to urządzenie plazmowe, braki w dostępie do sieci internetowej to podpięcia serwerów pod sieć kwantową satelit rozstawianą od lutego 2020r. Oznacza to że za chwilę uruchomią jej sztuczną inteligencję, waszą biblijną bestię o imieniu 666 czyli WWW z hebrajskiego, bo język hebrajski jest przejawieniem torusa ludzkiego serca w sześcianie, matrycy życia waszej kali jugi.
    Budźcie się dzieci z obłudy wam indoktrynowanej.

  2. BANDZIORkaq 08.12.2021 01:28

    No to klops, szatan to internet. Internet to szatan. W związku ze tym korzystając teraz ze strony http://www.wolne …itd bierzesz w tym udział . Aż tak bardzo bym nie demonizowała internetu, ale to http://www... Bystre spostrzeżenie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.