Wszyscy jesteśmy niewolnikami banków centralnych

Opublikowano: 16.12.2012 | Kategorie: Gospodarka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 557

Obecna, globalna depresja nie jest dziełem przypadku czy też cyklu ekonomicznego. Obecny kryzys ma na celu przejęcie wszystkich banków narodowych pod jeden system, którego głową ma być BIS (Bank Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei). Plan ten realizowany jest od ponad 50 lat i obecnie obserwujemy jego kulminację.

Carrol Quigley, historyk CFR, w latach 1960. napisał o tym w ten sposób:

“Finansowe Centra dążą do stworzenia światowego systemu kontroli finansowej będącego w prywatnych rękach, który będzie w stanie zdominować każdy naród na Ziemi. Oprócz pragmatycznych celów, siły finansowego kapitalizmu miały inny daleko idący cel, tj stworzenie światowego systemu kontroli finansowej trzymanego w prywatnych rękach będącego w stanie zdominować system polityczny każdego kraju i gospodarki światowej jako całości. Ten system miał być kontrolowany w feudalny sposób poprzez banki centralne działające wspólnie, poprzez tajne porozumienia przedkładane na częstych prywatnych spotkaniach i konferencjach. Wierzchołkiem systemu miał być Bank Rozrachunków Międzynarodowych BIS w Bazylei, Szwajcarii, prywatny bank będący w posiadaniu i kontrolowany przez światowe banki centralne, które same w sobie były prywatnymi korporacjami. Każdy bank centralny, w rękach takich ludzi jak Montagu Norman Banku Anglii, Benjamin Strong New York Federal Reserve Bank, Charles Rist Banku Francji, Hjalmar Schacht Banku Rzeszy, starał się zdominować rządy poprzez możliwość kontroli pożyczek dla Skarbu Państwa, manipulowanie rynkiem walutowym by wpłynąć na poziom aktywności gospodarczej kraju, i wywieranie wpływu na polityków poprzez profity płynące ze świata biznesu. Międzynarodowi bankierzy zawiązują umowy wobec wszystkich głównych problemów finansowych świata. W każdym kraju potęga banku centralnego w dużej mierze spoczywa na kontroli podaży kredytów i pieniędzy. W świecie jako całości władza bankierów centralnych polegała na kontroli kredytów i przepływu złota. […] W tym systemie banki centralne były w stanie zmobilizować zasoby do wzajemnego wspierania się poprzez BIS, gdzie płatności pomiędzy bankami centralnymi, mogą być realizowane poprzez korekty księgowe pomiędzy kontami, będącymi własnością banków centralnych na świecie. BIS jako prywatna instytucja należała do siedmiu głównych banków centralnych i był obsługiwany przez szefów tych, którzy wspólnie tworzyli jego zarząd. Każdy z banków złożył znaczny depozyt w BIS, gdzie okresowo rozliczano płatności między sobą (a więc między głównymi krajami świata) przez księgowanie w celu uniknięcia przesyłania złota. Zarządzający tą instytucją stworzyli umowy dotykające wszystkich głównych problemów finansowych świata, a także wielu problemów ekonomicznych i politycznych, zwłaszcza w odniesieniu do pożyczek, płatności i gospodarczej przyszłości w najważniejszych strefach naszego globu.” (Tragedy and Hope: A History of the World in Our Time. 1966, New York: Macmillan)

To co nie jest jeszcze zbyt jasne dla szerokiej opinii publicznej obserwującej olbrzymi transfer ich pieniędzy do banków, obecnie media głównego nurtu zaczynają przekazywać wprost – staliśmy się niewolnikami prywatnych banków “narodowych”, co można usłyszeć w wyżej zamieszczonym materiale CNBC.

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. LeeFak 16.12.2012 14:51

  NWO nabiera nowego znaczenia … Nabiera rozpedu … Groznie sie robi

 2. MichalR 16.12.2012 17:38

  Zaskakującym jest, że telewizja publikuje na antenie takie poglądy… W myśl zasady że NWO jest faktycznym kierunkiem rozwoju świata, to wszyscy miliarderzy dążyliby do tego żeby wzajemnie żyć w zgodzie dążąc do podporządkowania sobie ludzi. Trudno jest z zaskoczenia podporządkować sobie ludzi jeżeli jeden z miliadrerów dopuszcza takie wywiady na antenie swojej telewizji…

 3. -chris 16.12.2012 21:22

  Jeżeli plan NWO istnieje a ja dopuszczam, że tak jest, to, wobec znanych mi zachowań społecznych prawdopodobieństwo “obudzenia” się wystarczającego odsetka ludzi, a następnie, przedsięwzięcie przezeń właściwych kroków (scenariusz islandzki), w celu zneutralizowanie tego planu, jest…. praktycznie niemożliwe.
  Zawsze było tak samo. Zawsze Nauczyciele nawoływali – “nawróćcie się!”
  ale nigdy dotąd rzesza ‘zombi-konsumentów’ nie była tak ogromna i tak zatruta.
  Nie ma innej drogi, jak samemu być przykładem. Nie zasilać systemu! Jak?
  Nie być konsumentem w systemie, który zadłuża wszystkich i wszystko.
  Niełatwe.

 4. MichalR 16.12.2012 23:20

  @chris Pierwszym krokiem ku temu jest produkowanie takiej ilości żywności żeby wystarczała Twojej rodzinie. Drugim krokiem jest zdobycie wolnego zawodu. Trzecim poświęcanie czasu rodzinie, zamiast mediom i zakupom.

 5. egzopolityka 17.12.2012 05:50

  Ziemia jest jedną z nielicznych planet na których istnieje waluta! Pozostałe planety, zarówno negatywne jak i pozytywne, wprowadziły całkowitą kooperację wszystkich mieszkańców i dzięki temu wszystkie dobra są wytwarzane i łatwo rozprowadzane wśród obywateli bez potrzeby rozliczania się z użyciem waluty.

 6. pprawda11 17.12.2012 22:23

  bankierzy to są rycerze maltańscy podlegli Vatykanowi – generałowi zakonu jezuitów —– nwo to plan Vatykanu jezuitów , jeden rząd światowy w centrum w Jerozolimie w 3 świątyni salomona , jedna lucyferiańska religia , jeden bank , jedna armia , jedno państwo , pełna globalizacja i oddawanie czci lucyperowi pod pszymusem , pieniądz to tylko narzędzie do wypełnienia tej apokalipsy ………

 7. pprawda11 17.12.2012 22:25

  w tym filmie więcej prawdy na ten temat ———link niżej ——–

  http://www.youtube.com/results?search_query=imperium+rzymskie+rzadzi+do+dzis&oq=imperium+rzymskie+rzadzi+do+dzis&gs_l=youtube.3..33i21.1460.8998.0.9498.32.23.0.9.9.0.174.2490.10j13.23.0…0.0…1ac.1.3cJAK1ouPGo

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.