Wszedł w życie nakaz używania języka ukraińskiego

Opublikowano: 17.01.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1173

W sobotę, 16 stycznia 2021 roku, zaczęły działać na Ukrainie przepisy artykułu 30 ustawy językowej.

Zgodnie z zapisami ustawy, art. 30 nakłada na dostawców wszystkich usług obowiązek komunikowania się z klientami w języku ukraińskim, chyba, że klient wyrazi chęć rozmowy w innym języku. Dotyczy to supermarketów, kawiarni, aptek, banków, sklepów (także internetowych) i innych punktów usługowych. Ustawa obejmuje nie tylko obsługę, ale także informacje o towarach (równolegle może ona być dostarczana również w innych językach, ale musi być zapewniona po ukraińsku).

W przypadku notorycznego niestosowania się do zapisów ustawy przez dany podmiot mogą być stosowane kary.

Ustawa „O zabezpieczeniu funkcjonowania języka ukraińskiego jako państwowego” weszła w życie 16 lipca 2019 roku.

Na podstawie: Pravda.com.ua
Źródło: PolUkr.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o