Wstrzymano pracę trzech reaktorów atomowych

Opublikowano: 12.11.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 397

Wczoraj około godziny 10:52 czasu uniwersalnego, w południowo-wschodniej Francji doszło do najsilniejszego trzęsienia ziemi jakie wystąpiło w tym kraju w ciągu ostatnich 15 lat. Zatrzymano pracę reaktorów atomowych w pobliskiej elektrowni atomowej.

https://www.youtube.com/watch?v=hUt-mSaBwoM

Francuscy sejsmolodzy twierdzili początkowo, że magnituda wstrząsu wyniosła 5,4 stopnie w skali Richtera, z kolei według innych instytutów geofizycznych miało ono siłę 4,9 stopni.

Jak informują francuskie media, epicentrum wstrząsów znajduje się między Grenoble oraz Montpellier. Trzęsienie było wyjątkowo płytkie bo wystąpiło około 10 km pod powierzchnią ziemi. Z tego powodu było odczuwalne, nawet w Lyonie.

Wiadomo o tym, że na skutek zjawiska, przynajmniej jedna osoba została ciężko ranna. Za wcześnie jeszcze na stwierdzenie zakresu uszkodzeń infrastruktury. Wstrząsy tej wielkości są już w stanie powodować pęknięcia budynków.

Francuskie władze potwierdzają, że na skutek tego trzęsienia zatrzymano pracę trzech reaktorów atomowych w znajdującej się blisko epicentrum elektrowni jądrowej Cruas-Meysse. Nie ma jednak doniesień aby istniało jakiekolwiek zagrożenie, a zatrzymanie reaktorów nazwano działaniem prewencyjnym.

Prawdopodobnie ta aktywność sejsmiczna ma jakiś związek z procesami górotwórczymi w pobliskich Alpach. Nie wystąpiły dotychczas żadne wstrząsy wtórne, ale ich powstanie w ciągu następnych 24 godzin są bardzo prawdopodobne.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o