Wstępne wyniki śledztwa nie zostaną ujawnione Moskwie

Opublikowano: 14.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1177

Były doradca Pentagonu powiedział, że najbardziej prawdopodobnymi winowajcami stojącymi za wybuchami rurociągu Nord Stream są USA i Wielka Brytania.

Szwecja odmawia udostępnienia Rosji wstępnych wyników oficjalnego śledztwa w sprawie eksplozji rurociągu Nord Stream, twierdząc, że informacje te są „poufne”. Premier Magdalena Andersson powiedziała, że wynik śledztwa w sprawie tego, co poważnie uszkodziło gazociągi Nord Stream 1 i 2 pod koniec września, nie zostanie ujawniony Moskwie. „W Szwecji nasze wstępne dochodzenia są poufne i to oczywiście dotyczy także tego przypadku”.

W wyniku śledztwa stwierdzono, że wybuchy były aktem sabotażu, choć sprawca nie został wskazany. Powiedziano, że Rosja ma prawo do przeprowadzenia własnego śledztwa w sprawie incydentu, dodając, że Szwecja usunęła blokady z tego obszaru. „Szwedzka strefa ekonomiczna nie jest terytorium, którym Szwecja rozporządza”.

Prezydent Putin, który oskarżył Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię o dokonanie „aktu międzynarodowego terroryzmu” w celu wycelowania w rurociągi, zareagował na odmowę Szwecji dostępu do śledztwa: „Wszyscy dobrze wiemy, kto jest ostatecznym beneficjentem tej zbrodni”.

Były doradca Pentagonu Douglas Macgregor powiedział, że najbardziej prawdopodobnymi winowajcami stojącymi za wybuchami rurociągu Nord Stream są Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. Zarówno Biden, jak i podsekretarz stanu ds. politycznych Victoria Nuland zapewniali, że Nord Stream 2 nie będzie mógł działać, jeśli Rosja zaatakuje Ukrainę.

Po ataku sekretarz stanu USA Antony Blinken z zadowoleniem przyjął rozwój wydarzeń jako „ogromną szansę” dla Europy, „aby raz na zawsze usunąć zależność od rosyjskiej energii.”

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Summit News
Wideo: YouTube.com
Źródło: MediaNarodowe.com

15

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Baltazar Bombka 15.10.2022 09:33

    Wladimir już tam pewnie swoich ludzi uruchomił i swoje już wie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.