Wściekli muzułmanie bojkotują pieluchy Pampers

Muzułmanie w Indiach postawili stos z produktów Pampers i podpalili go, ponieważ ujrzeli słowo „Mahomet” w obliczu narysowanego na produktach kota. Mówią, że linie ilustrujące wąsy, nos, pysk i lewe oko wyglądają jak imię proroka w języku arabskim lub urdu. Krytycy nazwali to obrazą dla islamu. Aktywiści z islamskiej grupy Darsgah Jihad-o-Shahadat złożyli oficjalną skargę na pieluchy na posterunku policji Dabeerpura w Hyderabad.

W liście do policji grupa stwierdziła, że Pampers, należący do międzynarodowego koncernu amerykańskiego Procter & Gamble, „zranił uczucia” społeczności muzułmańskiej i wezwała do natychmiastowego usunięcia produktów z półek.

„Nawet gołym okiem można ujrzeć imię Proroka w języku urdu lub arabskim” – głoszą aktywiści islamscy. Ich zdaniem to obraza islamu. Podkreślają, że Prorok Mahomet był „świętą osobowością”, a „brak szacunku nie może być tolerowany”.

Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych poparli wezwanie do bojkotu Pampersów, podczas gdy inni upierali się, że rysunek był tylko niewinnym szkicem kota. Ten cały rzekomy „wpis świętego imienia” jest wyrwany z kontekstu, lecz z jego powodu wielu ludzi wyszło na ulice, aby podpalać stosy z pieluchami.

Na swojej stronie internetowej Procter & Gamble stwierdza, że Pampers jest największą globalną marką i „od początku swojej działalności na Półwyspie Arabskim „obsługiwała miliony dzieci”. Scott Popham, starszy menedżer ds. Komunikacji w firmie Procter & Gamble odpowiedział: „Jestem świadomy fałszywych i wprowadzających w błąd informacji o rozprzestrzenianiu się Pamperów za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych, takich jak Facebook i YouTube. Wzór na suchych pieluszkach Pampers Baby przedstawia niewinną animowaną reprezentację kota. Pokazuje koci pyszczek i wąsy, tak jak na wszystkich telewizyjnych kreskówkach, oglądanych przez małe dzieci. Zamysł wykorzystania elementów z filmów rysunkowych jest całkowicie niewinny i nigdy nie zamierzaliśmy nikogo obrażać, ani z powodów religijnych ani z powodu przekonań kulturowych”.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: News.com.au
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl