WSA utajnił rozpatrzenie skargi na cenzurę ABW

Opublikowano: 14.04.2023 | Kategorie: Komunikaty, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2350

Choć wstawiennictwo nie jest obowiązkowe ws. mojej skargi na zablokowanie naszego portalu przez ABW, a data rozprawy w WSA została wyznaczona na 26 kwietnia, okazało się, że WSA zmienił decyzję i postanowił nadać sprawie tryb POUFNE, który uniemożliwia mi zdalny udział w rozprawie, a nawet ujawnienie jej przebiegu.

Z jednej strony to zrozumiałe, ABW mogła poprosić o niejawność, by nie zostały ujawnione kompromitujące ją techniki działania ws. cenzury prewencyjnej, z drugiej strony wiemy, co działo się na niejawnej rozprawie dr. Zbigniewa Martyki. Dlatego, znając pierwszą decyzję WSA ws. oddalenia skargi, którą NSA uchylił, obawiam się, że ABW wygra i trzeba będzie znowu odwołać się do NSA, a potem do sądu cywilnego i choćby do Strasburga.

Cóż, będę musiał pojechać do Warszawy.

Bilety tam i z powrotem zostaną sfinansowane z naszej zbiórki na pokrycie kosztów sądowej walki z cenzurą ABW. Będę wnioskował w sądzie o zwrot tych kosztów.

Maurycy Hawranek
Administrator WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. replikant3d 14.04.2023 16:28

  A co ja wcześniej pisałem Maurycy na temat ABW i co się będzie działo? Tak jak myślałem. Zaczyna się ,,zamiatanie,, pod dywan ….Módl się żeby ci jakiego ,,świństwa,, nie wywinęli…

 2. Piron 14.04.2023 20:02

  Maurycy! nie słuchaj dyletantów i narzekaczy typu replikant3d, (ponieważ “wielokropek” może być po przeciwnej stronie barykady) postąpisz jak będziesz uważał za stosowne, tak czy siak z mojej strony (myślę że jest wielu takich czytelników) zawsze będziesz miał wsparcie.

 3. adambiernacki 14.04.2023 20:30

  Może nie będzie tak źle 🙂 Przedwybory som 🙂 Spokojnie.

 4. woma123 15.04.2023 00:20

  Jestem z tobą , Maurycy . Jakby co możesz liczyć na pomoc . Nie można odpuszczać tym sk…synom !

  Dudus

 5. Fenix 15.04.2023 07:46

  Czego się boi ABW? Jawność to podstawa praworządności! Jawnie cenzura , a niejawne postępowanie sądowe, bezprawnego i bezprzedmiotowego jej nałożenia przez ABW, jaki był cel ? Maurycy ,WM działają jawnie,dlatego domagaj się należnego tobie odszkodowania i przeprosin w mas-mediach. Tę sprawę należy nagłośnić! Wolni ludzi i wolne media, komu zagraża mówienie prawdy ? Precz z cenzurą rodem z PRL ,Wolne Media!

 6. Admin WM 15.04.2023 08:34

  ABW boi się kompromitacji. Inna sprawa, że to służba wywiadowcza mająca obsesję na punkcie tajności. Nawet na listy nie odpisują, bo odpowiedzi można wykorzystać przeciwko nim. Rząd kazał im się wykazać „walką z rosyjską agenturą”, więc poblokowali strony z inną narracją medialną niż rządowa. Na pewno jakaś agentura rosyjska w Polsce jest, ale ABW trudno ją złapać, a gdy rząd żąda szybkich sukcesów, atakują normalnych obywateli, by ocalić swe ciepłe posadki. Zamiast walczyć z prawdziwą agenturą zagrażającą Polsce, jak np. agentura Klausa Schwaba z WEF, walczą ze zwykłymi obywatelami, których praw i wolności powinni strzec.

  ABW jest niczym głodny wilk, który chce pożreć zajączka zapędzonego w ślepy zaułek, a ja owym zajączkiem, który musi rzucić się z siekaczami na oprawcę, aby spróbować się obronić (czasami zające zagryzają wilki). Czy tego chcę, czy nie — nie mam wyboru. Muszę walczyć do samego końca, bo od tego zależy mój byt, przetrwanie naszego portalu i wolność słowa w Polsce.

  Jeśli ABW wygra, zablokują nasz portal zaraz po uprawomocnieniu decyzji WSA i jeszcze zaśmieją się, że sąd to zatwierdził. Dopóki nie zwyciężymy lub póki trwa ścieżka sądowa, ABW może wstrzymywać się z decyzją o ponownej blokadzie, bo to ABW zaszkodziłoby w sądzie, a to dla portalu jest korzystne. Być może wcześniej zmieni się rząd lub zakończy wojna na Ukrainie.

 7. replikant3d 15.04.2023 18:27

  Piron, gdzie ty żyjesz? Kto powiedział że nie popieram tych działań admina? Po prostu te d….ki są nieobliczalne. Sprawa Piskorskiego pokazała żę mają oni głęboko w nosie prawo nawet te międzynarodowe..Robią co chcą bo wiedzą że są ,,nietykalni,, Ja pamiętam czasy prl i co wtedy bezpieka odwalała. To ci sami ludzie i ich potomkowie, tyle że ,,przefarbowani,,Ja tylko stwierdzam fakty. Nic więcej. Oby to coś dało. Zobacz ile jest protestów na świecie. Czy globaliści zwolnili swoje działania? Nie! Jeszcze je przyspieszyli i dalej wdrażają swój plan nie przejmując się ludżmi i ich prawami…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.