Wracający z dżihadu w Syrii będą aresztowani

Opublikowano: 28.01.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Komendant policji z regionu Manchesteru, Peter Fahy, poinformował, że osoby przybywające do Wielkiej Brytanii z Syrii będą aresztowane na granicy.

Fahy, który jest zarazem przewodniczącym Association of Chief Police Officers (Stowarzyszenia Dowódców Policji), powiedział, że w kraju panuje niepokój z powodu Brytyjczyków, którzy wybrali się na dżihad do Syrii i mogą wrócić ze świeżo nabytą „biegłością w sztuce“ [terroryzmu].

Tylko w styczniu br. aresztowano 16 osób podejrzanych o zamiary terrorystyczne po powrocie z Syrii. Dla porównania, przez cały rok 2013 zatrzymano tylko 24 takie osoby.

“Syria to niesamowicie niebezpieczny kraj i zostaniecie aresztowani, gdy tylko pojawicie się na brytyjskiej granicy” – zwrócił się Fahy do potencjalnych chętnych do powrotu dżihadystów. „Zatrzymaliśmy już sporo osób, które miały bardzo jasne wyobrażenie o tym, co zamierzają uczynić. Jeżeli ktoś angażuje się w terroryzm, planuje zamachy albo zbiera pieniądze dla terrorystów, to łamie prawo” – dodał.

Ostatnio Scotland Yard poinformował o aresztowaniu dwóch kobiet podejrzanych o organizowanie finansów na działania terrorystów w Syrii. Zatrzymano także dwóch mężczyzn, których oskarżono o wyjazd do obozu treningowego terrorystów w rozdartej wojną Syrii.

Autor: PJ
Na podstawie: www.examiner.com
Źródło: Euroislam

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
bXXs
Użytkownik
bXXs

Co przed siebie rzucisz, przed sobą znajdziesz.