Wprowadzą sankcje przeciw sojusznikom Assada?

Liderzy USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch i Kanady dokonali wspólnego oświadczenia o sytuacji w syryjskim Aleppo, w którym poinformowali o możliwości wprowadzenia sankcji przeciwko sojusznikom prezydenta Syrii Baszara al-Asada.

„Jesteśmy gotowi rozpatrzyć dodatkowe środki ograniczające przeciwko osobom fizycznym i prawnym, które działają w interesach lub w imieniu syryjskiego reżimu” — głosi oświadczenie opublikowane przez służbę prasową Białego Domu.

W tekście zawarto również wezwanie do wszystkich stron konfliktu w Syrii, aby przestrzegały „norm międzynarodowego prawa humanitarnego włącznie z konwencją genewską”.

„Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon powiedział o zbrodniach wojennych dokonanych w Syrii. Sprawcy nie powinni pozostać bezkarni. Wzywamy ONZ do prześledzenia odpowiednich raportów i zebrania dowodów w celu pociągnięcia winnych zbrodni wojennych do odpowiedzialności” — głosi dokument.

Wezwania do nowych sankcji rozbrzmiewają na tle oświadczeń o wyzwoleniu przez syryjską armię wschodniej części Aleppo.

Źródło: pl.SputnikNews.com