Wpływ wody butelkowanej na środowisko jest 1400 razy większy niż wody z kranu

Opublikowano: 09.08.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1970

Picie wody z kranu nie zawsze jest przyjemne i nie zawsze bezpieczne. Jednak, jak obliczyli naukowcy, wpływ wody butelkowanej na zasoby naturalne i ekosystemy jest wiele razy większy niż wpływ wody z kranu.

Picie wody z kranu może nie wydawać się dobrym pomysłem, ale woda butelkowana ma o wiele bardziej tragiczne konsekwencje dla środowiska. Według badań opublikowanych w czasopiśmie „Science of the Total Environment” picie wody butelkowanej ma 1400 razy większy wpływ na środowisko niż picie wody z kranu.

Naukowcy z Barcelona Institute for Global Health (ISGlobal) obliczyli również, że gdyby wszyscy w Barcelonie pili tylko wodę butelkowaną, doprowadziłoby to do wzrostu kosztów wydobycia zasobów 3500 razy, niż gdyby wszyscy ci ludzie pili wodę z kranu.

Badanie śledziło wzrost zużycia wody butelkowanej w Barcelonie, pomimo niedawnej poprawy jakości wody z kranu w mieście. Same Stany Zjednoczone potrzebują 17 milionów baryłek ropy rocznie do produkcji plastikowych butelek, więc problem wyraźnie wykracza poza Barcelonę.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Dandi1981 09.08.2021 09:56

  To jest proste jak drut, napoje,woda, płyny tylko w szklanych butelkach lub puszkach, ustawa prawna powinna być.
  Żadnych reklamówek ani tych mocniejszych torb na bazie plastiku tylko szmaciane torby które wpelni będą podlegać rozkładowi, taka szmaciana torba rój czasu i się rozłoży na czyniki pierwsze, plastik ponad 100 lat się rozkłada, i już nawet deszcz jest z mikro plastikiem a co dopiero wody gruntowe

 2. Stanlley 09.08.2021 11:23

  Tak nam trują o tym że to ma wpływa na zmiany klimatu, tamto ma, i tak dalej… a kto się zająknie od kogo to zależy – przykład plastiku, największego problemu ekologiczznego – kto produkuje go najwięcej :
  https://youtu.be/V2pYEbICwWY?t=1417
  https://www.statista.com/chart/22959/metric-tonnes-of-plastic-packaging-produced-annually/
  A niech w tych artykułacj przypominają że to wina coca coli, pepsi , nestle, mars i tak dalej…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.