Wotum nieufności dla Terleckiego, Kamińskiego, Sasina i Dworczyka

Opublikowano: 24.06.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1255

Jest decyzja Sejmu ws. wotum nieufności dla Mariusza Kamińskiego, Jacka Sasina, Michała Dworczyka Ministrowie nie zostali odwołani. Odrzucono także wniosek o odwołanie Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Izby.

Wczoraj wieczorem w Sejmie odbyły się głosowania nad wnioskami Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina oraz szefa KPRM Michała Dworczyka. Była to reakcja na raport Najwyższej Izby kontroli w sprawie organizacji wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym, które nie doszły do skutku.

„Za” odwołaniem Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa MSWiA głosowało 212 posłów, przeciw było 235 posłów, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Wniosek odrzucono 228 głosami klubu PiS oraz 4 głosami posłów niezrzeszonych i 3 głosami posłów Kukiz’15.

„Za” odwołaniem Jacka Sasina z funkcji wicepremiera i ministra aktywów państwowych głosowało 213 posłów, przeciw było 235 posłów nikt nie wstrzymał się od głosu. Wniosek odrzucono 228 głosami klubu PiS oraz 4 głosami posłów niezrzeszonych i 3 głosami posłów Kukiz’15.

„Za” odwołaniem Michała Dworczyka z funkcji szefa KPRM głosowało 210 posłów, przeciw było 237 posłów, nikt nie wstrzymał się od głosu. Wniosek odrzucono 229 głosami klubu PiS oraz 4 głosami posłów niezrzeszonych, 3 głosami posłów Kukiz’15 i jednym głosem koła Polskie Sprawy (PS).

Wnioski o wotum nieufności wobec wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego złożone zostały przez Koalicję Obywatelską, Lewicę oraz Polskę 2050.

W związku z tym, że wnioski o odwołanie posła PiS były dwa, przeprowadzono dwa głosowania. „Za” odwołaniem Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu głosowało 211 posłów, przeciw było 235 posłów, jeden wstrzymał się od głosu. Drugi wniosek o odwołanie Terleckiego poparło 212 posłów, przeciw było 236 posłów, nikt nie wstrzymał się od głosu. Bezpośrednim powodem wniosków był wpis wicemarszałka na „Twitterze”, w którym skrytykował Swiatłanę Cichanouską za związki z polską opozycją i zasugerował, że być może powinna szukać pomocy nie w Polsce, a w Moskwie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.