Wolontariusze WOŚP w maseczkach i po teście na COVID-19

Opublikowano: 31.01.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1587

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się z zachowaniem specjalnych środków ostrożności z powodu epidemii koronawirusa. Wolontariusze z puszkami będą nosić maseczki i przejdą szybkie testy na COVID-19.

Dziś w całej Polsce, a także w wielu krajach zagranicą, odbywa się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z powodu epidemii koronawirusa tegoroczny finał WOŚP będzie się nieco różnił od poprzednich.

W tym roku finał WOŚP zorganizowano pod hasłem „Gramy z głową”. Pieniądze zebrane przez wolontariuszy oraz na licznych aukcjach zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Jurek Owsiak poinformował wczoraj podczas konferencji prasowej, że w tym roku WOŚP zorganizowała 1362 sztaby, w których pieniądze zbierać będzie 75 204 wolontariuszy. Jak podkreślił, z uwagi na epidemię wiele osób nie może wychodzić z domów, ale każdy będzie miał możliwość wsparcia orkiestry poprzez np. przelew internetowy lub udział w licytacji.

Zbierający pieniądze wolontariusze będą nosić maseczki ochronne, zostaną także wyposażeni w płyny dezynfekujące i rękawiczki. Będą mieli także do dyspozycji szybkie testy na COVID-19 i ci, którzy otrzymają wynik negatywny, będą oznaczeni białymi opaskami.

„Standardy są wysokie i są przestrzegane. Sanepid i ludzie związani z walką z COVID-em radzą nam, aby wolontariusz nie przyklejał serduszka na ubranie. Niech poda serduszko i zachowa dystans” – wyjaśnił Jurek Owsiak.

W stolicy dla kwestujących wolontariuszy miasto zafundowało darmowe przejazdy komunikacją miejską, a prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wystawił na licytację swój megafon, z którym jeździł po Polsce podczas ostatniej kampanii prezydenckiej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.