Wolontariusze niedługo przestaną być legalni

Opublikowano: 30.05.2012 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

“Gazeta Polska Codziennie” informuje, że do końca czerwca wolontariusze będą mogli oficjalnie i legalnie pracować na rzecz innych w szpitalach oraz hospicjach. Jest to spowodowane brakiem nowelizacji przepisów.

Już 1 lipca w życie wejdzie nowa ustawa o działalności leczniczej przygotowana przez naszą “nieocenioną” minister Ewę Kopacz. Nowe przepisy określają m.in. to, że podmioty lecznicze działają jak przedsiębiorstwa. Natomiast ustawa o wolontariacie nie pozwala wolontariuszom na działalność w instytucjach o takim charakterze.

Ministerstwo pracy oraz Resort Zdrowia miały przygotować przepisy które ponownie zalegalizują pracę wolontariuszy, tak aby nadal mogli wypełniać swoje zadania – pomagać. Sejmowa komisja zdrowia jeszcze nie skończyła swoich wypocin (czyt. nowelizacji) – na razie są jeszcze w powijakach.

Ministerstwo Pracy zakończyło rozmowy o nowelizacji przepisów stanowiących o wolontariacie, jednakże nie wiadomo, kiedy nowy projekt trafi do Sejmu.

Anna Hykiel, dyrektor Fundacji “Dobrze, że Jesteś” bardzo słusznie zauważa, że “Jeżeli w świetle prawa zostaniemy zmuszeni do opuszczenia szpitali, to nasi wolontariusze będą chodzili do chorych w odwiedziny jako znajomi, przyjaciele”.

Źródło: Władza Rad

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Yogipower
Użytkownik
Yogipower

No to do roboty nieroby, wypełniać papierki.

shuang
Użytkownik
shuang

@Fenix:
Trudno mówić wtedy o wolontariacie.